Opinie w Radiu Tczew 12.02: Adam Kucharek w .Nowoczesnej i dyskusja wokół przystanków na Gdańskiej

  • 14.02.2018, 11:45 (aktualizacja 14.02.2018, 11:48)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 12.02: Adam Kucharek w .Nowoczesnej i dyskusja wokół przystanków na Gdańskiej

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 12 lutego byli Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka, Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" oraz Jolanta Pobłocka, dziennikarka portalu tcz.pl.

 

.Nowoczesna poszerza szeregi w powiecie tczewskim. Koło partii powstało w Subkowach, a na jego czele stanął Adam Kucharek, do niedawna działacz Platformy Obywatelskiej. Dziennikarze dyskutowali zarówno o szansach .Nowoczesnej w wyborach samorządowych (możliwa jest koalicja z PO), jak i o propozycjach partii dla mieszkańców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W przypadku takich "fuzji" politycznych jeden i jeden nie zawsze daje dwa. Może się okazać, że to porozumienie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Pytanie, kto bardziej na nim zyska - Platforma Obywatelska czy .Nowoczesna - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Za sprawą radnego Zbigniewa Urbana wróciła dyskusja o przystankach w okolicy kościoła św. Józefa. Miasto chce postawić cztery nowe, m.in. naprzeciwko kościoła, przy ulicy Sobieskiego; radny proponuje pozostawienie istniejącego przystanku przy ul. Gdańskiej i dostawienie tylko jednego. Przypomnijmy, że to kolejna odsłona dyskusji, która zaczęła się w 2015 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projektanci wyjaśniają, że cztery przystanki to optymalne rozwiązanie, które zapewni wygodę wiernych dojeżdżających do kościoła i klientów sklepów, ale też więcej miejsc parkingowych. Zdania mieszkańców na ten temat są podzielone - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Powraca sprawa kontroli autobusów Meteora z listopada ubiegłego roku. Tczewska prokuratura zajmuje się możliwością poświadczenia nieprawdy przez stację diagnostyczną. Postępowanie jest na wstępnym etapie, trwa m.in. gromadzenie dokumentacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Potrzebne są nowsze, bardziej ekologiczne autobusy. Trzeba znaleźć na to pieniądze, być może kosztem droższych biletów. To pytanie, na które muszą sobie odpowiedzieć urzędnicy, bo - biorąc pod uwagę wpisy w internecie - mieszkańcy mają dość obecnego przewoźnika - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Szpitale Tczewskie wciąż nie odpowiedziały na artykuł "Dziennika Bałtyckiego" dotyczący odmowy zdjęcia szwów pacjentowi ze skierowaniem. W zeszłym tygodniu powróciła też dyskusja o bezpieczeństwie drogowym na Czyżykowie. Głośno było także o zawirowaniach w firmie Flex - pojawiły się doniesienia o strajku pracowników.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe