Starogard Gdański: Policjanci przejęli blisko 7 kilogramów narkotyków

  • 22.07.2022, 07:00
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Starogard Gdański: Policjanci przejęli blisko 7 kilogramów narkotyków fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 31-latka, który przewoził autem blisko 300 gramów mefedronu. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające.

 

"Legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi"

 

Funkcjonariusze przejęli łącznie blisko 6 kilogramów marihuany oraz ponad kilogram mefedronu. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu środkami odurzającymi w znacznej ilości:

 

W środę po południu kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego volkswagenem. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi. W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania.

- KPP Starogard Gdański

 

Podczas przeszukania samochodu, pod siedzeniem pasażera, kryminalni znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się dwa worki z mefedronem:

 

31-latek został zatrzymany, a policjanci niezwłocznie przeszukali jego mieszkanie. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe wiadra oraz karton, w których znajdowało się łącznie blisko 6 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad kilogram białego proszku. Policyjny tester wykazał, że była to marihuana i mefedron. Dodatkowo  funkcjonariusze przejęli znalezioną w mieszkaniu precyzyjną wagę, zgrzewarkę do folii oraz 10 tys. zł w gotówce.

- KPP Starogard Gdański 

 

Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwoli na przedstawienie zarzutów dotyczących handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe