Starogard Gdański: Pijany uciekał motocyklem i spowodował wypadek

  • 22.07.2022, 08:30
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Starogard Gdański: Pijany uciekał motocyklem i spowodował wypadek fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

O tym, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej funkcjonariuszom policji to poważna sprawa, niebawem przekona się 25-letni kierowca motocykla. Mężczyzna, który zbagatelizował dawane przez policjantów sygnały nakazujące niezwłoczne zatrzymanie pojazdu i tak został zatrzymany. Dodatkowo nietrzeźwy cyklista spowodował wypadek drogowy i wraz z pasażerką trafili do szpitala.

 

"Motocyklista gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki"

 

Kara do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierujący motocyklem mężczyzna nie zareagował na dawane przez policjantów sygnały nakazujące natychmiastowe zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki:

 

Do zdarzenia doszło 20 lipca w miejscowości Czarna Woda w powiecie starogardzkim, gdzie funkcjonariusze zauważyli jadący z nadmierną prędkością motocykl. Mimo dawanych przez policjantów sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu motocyklista gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Nie trwała ona jednak zbyt długo, bo po dwukrotnym najechaniu na krawężnik, 25-latek stracił panowanie nad swoim jednośladem i przewrócił się. Zarówno kierowca, jak i jego 19-letnia pasażerka doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala.

- KPP Starogard Gdański

 

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została do badania krew:

 

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi określonymi w kategorii A, a pojazd, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Kaliska jego prawo jazdy. Na szczęście, tym razem skrajna nieodpowiedzialność motocyklisty, nie doprowadziła do zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, które znalazłoby swoje odzwierciedlenie na wakacyjnej mapie tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

-  KPP Starogard Gdański

 

Policjanci przypominają, że każdorazowa próba ucieczki przed kontrolą drogową powoduje reakcję stróżów prawa. W tego typu sytuacjach mundurowi oczywiście nie stosują żadnej taryfy ulgowej dla popełniających przestępstwo i wykorzystują całą gamę środków przewidzianych przepisami do spowodowania zatrzymania uciekającego. Osoba ta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe