Święto Bursztynu w Gdańsku

  • 23.07.2022, 09:00
  • muzeumgdansk.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Święto Bursztynu w Gdańsku fot. A. Grabowska

Podziel się:

Oceń:

Pierwsze urodziny obchodzi Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie.

 

Bursztynowa poezja

 

23 i 24 lipca Muzeum Bursztynu w Gdańsku będzie świętować swoje pierwsze urodziny. Obchody odbędą się przy słowach poezji i dźwiękach bursztynowej gitary. Spotkanie „Słowa z Bursztynu”, realizowane przez Krakowski Salon Poezji, to literacka podróż przez wieki. Podczas niego przedstawiona zostanie twórczość poetycka związana z tematyką bursztynu w utworach Jana Andrzeja Morsztyna, Zbigniewa Herberta, Margaret Coats, a także poematów Marcjalisa i Owidiusza z czasów starożytnego Rzymu.

 

 

Przygotowaliśmy kilka atrakcji. Pierwszą z nich będzie 220. spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji. Podczas tego spotkania przybliżymy utwory znanych poetów oraz poematy rzymskie które nawiązują właśnie do bursztynu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Z kolei w niedzielę - w rocznicę otwarcia muzeum na Skwerze Heweliusza o 19:00 wystąpi bardzo niecodzienny instrument bursztynowa gitara, jedna z sześciu takich na świecie. Posiadamy ją w kolekcji i chyba to jedyny eksponat muzealny, który jeszcze w pełni swoją rolę - to znaczy gra.

- dr Andrzej Gierszewski, rzecznik prasowy Muzeum Gdańska

 

 

Złoto Bałtyku w grze terenowej

 

Do 14 sierpnia, gdańszczanie i turyści będą mogli wziąć udział w grze terenowej w obrębie skweru Heweliusza. Gra, częściowo przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami, składa się z 7 zagadek dotyczących bursztynu.

 

Punkt startowy gry znajduje się przy fontannie Heweliusza, obok pompy wodnej. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy za pomocą telefonu zeskanować kod QR z czarnych kubików umieszczonych na placu gry. Po odnalezieniu punktów i zakończeniu gry należy podać hasło w kasie Muzeum Bursztynu. Tam też wydawane będą słodkie, bursztynowe upominki.

- dr Andrzej Gierszewski, rzecznik prasowy Muzeum Gdańska

 

Do przejścia gry i rozwiązania zagadek potrzeba około 20 minut.


Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Muzeum Gdańska.

muzeumgdansk.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe