Mölkky rozwija się w Tczewie. Za nami pierwsze w historii Grand Prix Polski w naszym mieście [ROZMOWA]

  • 23.07.2022, 08:00
  • Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)
Mölkky rozwija się w Tczewie. Za nami pierwsze w historii Grand Prix Polski… fot. redakcja

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie na stadionie na ul. Bałdowskiej odbyła się 4. runda Grand Prix Polski w Mölkky. W turnieju wzięła udział maksymalna liczba 96 zawodników. Najlepszym tczewianinem okazał się Mariusz Kordecki, który zajął 15. miejsce.

 

Mistrz Polski poza podium

 

W turnieju zwyciężył Bartłomiej Henkelman ze Szczecina. W finale pokonał 3:2 Makarego Piwińskiego z Jeleniej Góry, trzecie miejsce zajął Arkadiusz Piróg ze Sztumu, a czwarte Anna Kołeczek-Szyszko z Puszczykowa. Klasyfikację juniorów wygrał Makary Piwiński, a drużynową Zakręgleni Szczecin. Aktualny mistrz Polski Krzysztof Stachowiak z Bojanowa w Tczewie zajął piąte miejsce, pozostał on liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski po czterech turniejach. W zawodach brała udział także tczewska grupa ZaGRYFka, która była jednym z organizatorów tego wydarzenia. 

 

"Turniej trwał od 10:00 do 19:00, wyjątkowo długo. Myśleliśmy, że skończymy o 18:00, ale ostatnie mecze były wyjątkowo zaciekłe".

- Mariusz Goeck, Mölkky ZagRYFka Tczew

 

W Tczewie coraz więcej Mölkky

 

Mieszkańcy naszego mają ostatnio coraz większe możliwości spróbowania swoich sił w rozwijającej się dyscyplinie. Przed Grand Prix rozegrano Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa. W turnieju zwyciężył członek ZaGRYFki - Mariusz Goeck, który odwiedził studio Radia Tczew. Opowiedział nam o działaniach grupy, tczewskim Grand Prix, ale też o tajnikach gry w  Mölkky.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe