Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:27

Mölkky rozwija się w Tczewie. Za nami pierwsze w historii Grand Prix Polski w naszym mieście [ROZMOWA]

W Tczewie na stadionie na ul. Bałdowskiej odbyła się 4. runda Grand Prix Polski w Mölkky. W turnieju wzięła udział maksymalna liczba 96 zawodników. Najlepszym tczewianinem okazał się Mariusz Kordecki, który zajął 15. miejsce.

Autor: fot. redakcja

Mistrz Polski poza podium

W turnieju zwyciężył Bartłomiej Henkelman ze Szczecina. W finale pokonał 3:2 Makarego Piwińskiego z Jeleniej Góry, trzecie miejsce zajął Arkadiusz Piróg ze Sztumu, a czwarte Anna Kołeczek-Szyszko z Puszczykowa. Klasyfikację juniorów wygrał Makary Piwiński, a drużynową Zakręgleni Szczecin. Aktualny mistrz Polski Krzysztof Stachowiak z Bojanowa w Tczewie zajął piąte miejsce, pozostał on liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski po czterech turniejach. W zawodach brała udział także tczewska grupa ZaGRYFka, która była jednym z organizatorów tego wydarzenia.

"Turniej trwał od 10:00 do 19:00, wyjątkowo długo. Myśleliśmy, że skończymy o 18:00, ale ostatnie mecze były wyjątkowo zaciekłe".

- Mariusz Goeck, Mölkky ZagRYFka Tczew

W Tczewie coraz więcej Mölkky

Mieszkańcy naszego mają ostatnio coraz większe możliwości spróbowania swoich sił w rozwijającej się dyscyplinie. Przed Grand Prix rozegrano Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa. W turnieju zwyciężył członek ZaGRYFki - Mariusz Goeck, który odwiedził studio Radia Tczew. Opowiedział nam o działaniach grupy, tczewskim Grand Prix, ale też o tajnikach gry w  Mölkky.