Opinie w Radiu Tczew 27.07.: park na Piotrowie, Bezdomniaki w Tetce i feminatywy w Gdańsku

  • 28.07.2022, 10:43
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 27.07.: park na Piotrowie, Bezdomniaki w Tetce i…

Podziel się:

Oceń:

27 lipca gośćmi Opinii w Radiu Tczew były dziennikarki Barbara Jackiewicz i Aleksandra Hotowy. Porozmawialiśmy m.in. o środkach z Polskiego Ładu na nowy park na Piotrowie oraz o nowym programie Tetki o adopcjach zwierząt pt. „Bezdomniaki”.

Znamy wyniki trzeciego już rozdania Polskiego Ładu, dotyczącego samorządów, na terenie których dawniej funkcjonowały PGR-y. Takim obszarem jest parkowe sąsiedztwo dawnego dworku na Piotrowie. Miasto Tczew pozyskało dwa miliony złotych na rewitalizację tego terenu. Przy okazji omawiamy informację o tym, że Urząd Miejski wybrał lokalizację dla nowego cmentarza - w przyszłości powstanie on w sąsiedztwie osiedla Witosa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Telewizji Tetka zadebiutował nowy program „Bezdomniaki”, którego bohaterami są podopieczni tczewskiego schroniska dla zwierząt OTOZ Animals. Program ma na celu zachęcenie mieszkańców do adopcji psów i kotów. Premiera kolejnych odcinków programu w poniedziałki w Telewizji Tetka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urząd Miejski w Gdańsku oficjalnie wprowadza feminatywy, czyli żeńskie nazwy zawodów, takie jak referentka, inspektorka czy dyrektorka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 02.08.2022, 14:45
Feminatywy XDDD
Poważnych tematów zabrakło?
.
. 05.08.2022, 07:16
TAK racja WYPOCINY krzywa wypaczona listwa ....fandzolenie populisty nisesmak medialny........

Pozostałe