Święto Kociewia na Jarmarku św. Dominika [ROZMOWA]

  • 04.08.2022, 08:30
  • Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Święto Kociewia na Jarmarku św. Dominika [ROZMOWA] fot. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Podziel się:

Oceń:

Trwa 762. Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Odbywająca się od kilku wieków największa impreza handlowo-kulturalna w Polsce i jedna z największych w Europie co roku przyciąga turystów do stolicy Województwa Pomorskiego.


W 2005 roku pierwszy raz odbyły się Unikaty z Kociewia, czyli występy na scenie lokalnych artystów. W 2017 roku zrodziła się inicjatywa Korowodu Kociewskiego, który przeszedł od Bramy Zielonej na Targ Węglowy. Rok później powstała wystawa Kociewie ART prezentująca dzieła regionalnych twórców. Wydarzenia te znane są pod wspólną nazwą ŚWIĘTO KOCIEWIA. 

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika szczególnie, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, firm… 

- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

 

O wydarzeniu opowiedział na naszej antenie, Piotr Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Aleksandra Kęprowska

 

PROGRAM

 

Korowód Kociewski

  • start: 14:00
  • miejsce: przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Rybny

 

Unikaty z Kociewia

  • start: 15:00
  • miejsce: Targ Rybny
     

Kociewie ART

  • start: 17:00
  • miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury

 

Czytaj także: Jarmark św. Dominika: "Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii"

 

Organizatorzy: Powiat Starogardzki, Powiat Świecki, Powiat Tczewski, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim i Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia", Lokalna Grupa Działania "Gminy Powiatu Świeckiego", Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Fabryka Sztuk w Tczewie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Starogardzkie Centrum Kultury.


Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe