Unia Tczew zajęła 10. miejsce na wioślarskich mistrzostwach Polski juniorów młodszych [ROZMOWA]

  • 29.07.2022, 13:40
  • Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)
Unia Tczew zajęła 10. miejsce na wioślarskich mistrzostwach Polski juniorów… fot. redakcja / Weronika Spica

Podziel się:

Oceń:

Unia Tczew zajęła 10. miejsce na 33 kluby, które rywalizowały w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Kruszwicy. W rywalizacji województwa pomorskiego wioślarze Unii uplasowali się na trzeciej lokacie.

 

Brązowa czwórka podwójna ze sternikiem

 

Na zawodach w Kruszwicy nasz czwórka podwójna ze sternikiem (Miłosz Grzesiński, Antek Witka, Mateusz Pawełek, Dawid Turzyński) zdobyła brązowy medal.

 

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy ten brąz, bo mogło być też czwarte miejsce. Otarliśmy się też o medal srebrny. Bardzo mało do niego brakowało, ale trzecie miejsce i tak jest bardzo dobre".

- Mateusz Pawełek, Unia Tczew

 

11 reprezentantów w Kruszwicy

 

Natomiast reprezentantki Tczewa w czwórce podwójnej ze sternikiem (Otylia Zawitowska, Zuzanna Lesińska, Klaudia Werenczak, Wiktoria Brzoskowska) zajęły w finale piąte miejsce. Sternikiem w obu przypadkach była Natalia Butlewska. W czwórkach podwójnych bez sternika wioślarze i wioślarki Unii Tczew w tych samych składach zajęli w swoich finałach czwarte lokaty. Na mistrzostwach wystartowała również dwójka podwójna (Oskar Lewczuk, Filip Turzyński), która uplasowała się ostatecznie na 17. pozycji. Łącznie w Kruszwicy pojawiło się 11 zawodników Unii Tczew.

 

Studio Radia Tczew odwiedzili: Zuzanna Lesińska, Klaudia Werenczak oraz Mateusz Pawełek - zawodnicy Unii, którzy opowiedzieli nam o zawodach w Kruszwicy, wioślarskich treningach oraz o początkach swojej przygody z wioślarstwem.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe