Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:01

Unia Tczew zajęła 10. miejsce na wioślarskich mistrzostwach Polski juniorów młodszych [ROZMOWA]

Unia Tczew zajęła 10. miejsce na 33 kluby, które rywalizowały w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Kruszwicy. W rywalizacji województwa pomorskiego wioślarze Unii uplasowali się na trzeciej lokacie.

Autor: fot. redakcja / Weronika Spica

Brązowa czwórka podwójna ze sternikiem

Na zawodach w Kruszwicy nasz czwórka podwójna ze sternikiem (Miłosz Grzesiński, Antek Witka, Mateusz Pawełek, Dawid Turzyński) zdobyła brązowy medal.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy ten brąz, bo mogło być też czwarte miejsce. Otarliśmy się też o medal srebrny. Bardzo mało do niego brakowało, ale trzecie miejsce i tak jest bardzo dobre".

- Mateusz Pawełek, Unia Tczew

11 reprezentantów w Kruszwicy

Natomiast reprezentantki Tczewa w czwórce podwójnej ze sternikiem (Otylia Zawitowska, Zuzanna Lesińska, Klaudia Werenczak, Wiktoria Brzoskowska) zajęły w finale piąte miejsce. Sternikiem w obu przypadkach była Natalia Butlewska. W czwórkach podwójnych bez sternika wioślarze i wioślarki Unii Tczew w tych samych składach zajęli w swoich finałach czwarte lokaty. Na mistrzostwach wystartowała również dwójka podwójna (Oskar Lewczuk, Filip Turzyński), która uplasowała się ostatecznie na 17. pozycji. Łącznie w Kruszwicy pojawiło się 11 zawodników Unii Tczew.

Studio Radia Tczew odwiedzili: Zuzanna Lesińska, Klaudia Werenczak oraz Mateusz Pawełek - zawodnicy Unii, którzy opowiedzieli nam o zawodach w Kruszwicy, wioślarskich treningach oraz o początkach swojej przygody z wioślarstwem.