Prokuratura zajmie się grobem pełnym śmieci

  • 21.10.2016, 13:39
  • Marta Irzyk, Telewizja Tetka
Prokuratura zajmie się grobem pełnym śmieci Wojciech Stobba / Zdjęcie poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Po medialnej burzy dotyczącej pochówku w śmieciach Urząd Miejski podjął decyzję o wstrzymaniu pogrzebów w części cmentarza, gdzie znaleziono odpadki. Ponadto skandaliczną sprawą zajmuje się już prokuratura.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa bulwersującego pochówku na Rokitkach jeszcze długo nie zostanie zamknięta. Prezydent Mirosław Pobłocki winą za pochowanie tczewianina na cmentarzu komunalnym w ziemi pełnej śmieci obarcza firmę pogrzebową i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zdecydował o doniesieniu w tej sprawie do prokuratury. Ta z kolei informuje o wszczęciu postępowania z urzędu w kierunku znieważenia miejsca pochówku.

 

To jednak nie koniec konsekwencji afery na Rokitkach. Po odwiertach geologicznych Urząd Miejski podjął decyzję o wstrzymaniu pochówków w tym rzędzie cmentarza, gdzie znaleziono śmieci. Teren ten w przyszłości nie ma być wykorzystywany.

Bezpłatne przeniesienie trumny zadeklarowała firma pogrzebowa, która dokonywała pochówku. Odpowiednie, czyste miejsce zostało już wyznaczone.

Marta Irzyk, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe