Straż pożarna w Pelplinie jednym z laureatów "WzMOCnij swoje otoczenie"

  • 01.08.2022, 14:00
  • Urząd Miasta i Gminy Pelplin / Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)
Straż pożarna w Pelplinie jednym z laureatów "WzMOCnij swoje otoczenie"

Podziel się:

Oceń:

Polskie Sieci Elektoenergetyczne przyznały grant OSP w Pelplinie. Jednostka doposaży strażaków w sprzęt ochrony indywidualnej.

 

W ramach otrzymanego dofinansowania zostaną zakupione rękawice strażackie, rękawice techniczne, buty strażackie bojowe, buty strażackie gumowe oraz detektor prądu przemiennego.

 

"Łączna kwota dofinansowania przyznanego OSP wynosi 19 966 złotych"

- Ewa Kosiecka, OSP Pelplin 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych, czyli krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem tej inicjatywy jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

 

Wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego

 

Strażacy z gminy Pelplin otrzymali również wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego opiewające na kwotę 2 100 złotych. Pieniądze zostaną rozdysponowane na 7 jednostek OSP. 

 

"Z tych pieniędzy jednostki doposażą się w umundorowanie wyjściowe lub koszarowe"

- Ewa Kosiecka, OSP Pelplin

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urząd Miasta i Gminy Pelplin / Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe