Pojemnik na nakrętki stanął przed tczewską komendą policji

  • 02.08.2022, 08:00
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Pojemnik na nakrętki stanął przed tczewską komendą policji fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Na terenie tczewskiej komendy ustawiono metalowe serce, do którego zbierane są plastikowe nakrętki.

 

Inicjatywa powstała dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KPP w Tczewie oraz firmą Flex Poland z siedzibą w Tczewie.

- KPP Tczew

 

26 lipca przed wejściem głównym do tczewskiej komendy ustawiono metalowe, czerwone serce, do którego policjanci oraz pracownicy cywilni zbierają plastikowe nakrętki z butelek po napojach, sokach czy chemii gospodarczej. Trafią one do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na fundacje charytatywne.

 

Osoby, które angażują się w zbiór nakrętek, dają dowód na to, że warto pomagać i nawet takim prostym gestem można wspomóc najbardziej potrzebujących. Wystarczy świadomość tego, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może blisko nas jest osoba, której pomoże ona w walce z chorobą.

 

CZYTAJ TAKŻE: W Tczewie pojawiły się ogromne serca na nakrętki

 

Policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu.

 

Cel jest szczytny - pomoc potrzebującym i wsparcie w walce z chorobami.


Akcja potrwa do odwołania.


 

Dlaczego warto zbierać nakrętki?

 

Firmy zajmujące się recyklingiem zakupione zakrętki przerabiają na surowiec wtórny - granulat, a z niego z kolei można wytworzyć, np. doniczki, opakowania, rury PCV czy wieszaki na ubrania, a nawet obudowy do komputerów.

 

Nakrętki plastikowe nadają się do recyklingu, zbierając je i oddając do skupu lub na cele charytatywne, można mieć pewność, że nie trafią do lasu lub na wysypisku śmieci.

Jakiego rodzaju nakrętki należy zbierać? 

Wbrew pozorom nie muszą to być tylko nakrętki po napojach. Zbierane mogą być każde plastikowe zakrętki, nie ma znaczenia ich wielkość i kształt. W związku z tym nadadzą się zarówno nakrętki po napojach, mleku czy kawie, a także keczupie, jak również nakrętki od płynów do prania, płukania, mycia podłóg, po szamponach, balsamach, żelach pod prysznic, kremach itp. Należy jednak pamiętać, że muszą to być same korki, należy usunąć z nich dodatkowe elementy, jeśli takie występują, jak uszczelki, gumki, folia aluminiowa itp.

Gdy uzbiera się odpowiednio dużo nakrętek, można przekazać je do dużych punktów zbiórki, albo skupów. Następnie są one odbierane przez przetwórców, którzy płacą za nakrętki i wykorzystują je w swoim biznesie. Cena za kilogram nakrętek w skupie nie należy do najwyższych i jest zróżnicowana. Jej wysokość zależy m.in. od danej miejscowości, a także aktualnego zapotrzebowania na nakrętki oraz tego, czy sami przywozimy towar, czy też jest on odbierany od klienta przez firmę. Aby zarobić na skupie nakrętek, trzeba ich zebrać bardzo dużo, dlatego najlepiej połączyć siły i poprosić rodzinę lub znajomych o odkładanie nakrętek. Wspólnie łatwiej zebrać odpowiednią ilość.

- businessinsider.com.pl

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe