Gmina Pelplin z dofinansowaniem na modernizację drogi na Woli

  • 03.08.2022, 08:03
  • pelplin.pl / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Gmina Pelplin z dofinansowaniem na modernizację drogi na Woli źródło: Miasto i Gmina Pelplin (pelplin.pl)

Podziel się:

Oceń:

Otrzymane środki pochodzą z tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, którego dysponentem jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

To kolejne dofinansowanie z tego funduszu

 

Tym razem gminie Pelplin udało się pozyskać fundusze na modernizację drogi w miejscowości Wola. Jak podaje pelpliński magistrat, w zakres modernizacji wchodzi odcinek o długości 415 m. 

 

W zakres modernizacji wchodzi odcinek o łącznej długości 415 m, z czego pierwszy odcinek (100 m) będzie miał szerokość 5,5 m (szerokość jezdni 4,5 m oraz obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,5 m), drugi zaś (315 m) będzie miał szerokość 3 m (szerokość jezdni 3 m oraz obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,5 m). Część jezdna zostanie wykonana z elementów prefabrykowanych betonowych (płyty YOMB).

- Miasto i Gmina Pelplin

 

Samorząd Województwa Pomorskiego przekazał na ten cel środki w wysokości 104 655 zł, wkład własny Gminy Pelplin wynosi z kolei 194 929,53 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 października 2022 r. Urzędnicy przypominają, że w ubiegłym roku z tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, gmina zmodernizowała fragment ul. Jaśminowej w Rajkowach. 

 

W ubiegłym roku, w ramach dwóch naborów do FOGR, Gmina Pelplin zmodernizowała 900-metrowy odcinek ul. Jaśminowej w Rajkowach. Modernizacja ta była istotna w związku z planowanymi przez Polskie Linie Kolejowe S.A. pracami dotyczącymi przebiegającej przez Pelplin linii kolejowej C-E 65 na odcinku Zduńska Wola – Inowrocław – Tczew – LCS Tczew i przewidzianą likwidacją przejazdu kolejowego na Ornasowie.

- Miasto i Gmina Pelplin

 

Przeczytaj także: Straż pożarna w Pelplinie jednym z laureatów "WzMOCnij swoje otoczenie"

pelplin.pl / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe