Mammobus przyjedzie do Tczewa. Bezpłatne badania będzie można wykonać 30 sierpnia

  • 03.08.2022, 09:00
  • LUX MED / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Mammobus przyjedzie do Tczewa. Bezpłatne badania będzie można wykonać… luxmed-diagnostyka.pl

Podziel się:

Oceń:

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat są finansowane przez NFZ w ramach Programy Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać osoby, które urodziły się w 1953 roku.

 

Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

 

Dokąd na badanie mammograficzne?

 

Mobilna pracownia mammograficzna do Tczewa, na ulicę Kwiatową 17 przyjedzie 30 sierpnia. Na badanie będzie można przyjść w godzinach od 10:00 do 16:30. Trzeba się jednak wcześniej zarejestrować, pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

 

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

- LUX MED

 

Dla kogo jest to badanie?

 

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

LUX MED przypomina, że programem nie są objęte osoby, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jednocześnie, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie pacjentek i personelu medycznego, na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej. 

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie na stronie www.mammo.pl.

 

źródło: LUX MED

LUX MED / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe