30-latek z Kociewia trafił do aresztu. Już wcześniej próbował uniknąć kary

  • 02.08.2022, 13:00
  • KPP Starogard Gdański (oprac. Aleksandra Kęprowska)
30-latek z Kociewia trafił do aresztu. Już wcześniej próbował uniknąć… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Najbliższy rok spędzi w areszcie mężczyzna, wobec którego sąd orzekł karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

 

W poniedziałek, 1 sierpnia po południu z policjantami patrolującymi ulice Starogardu Gdańskiego, skontaktował się funkcjonariusz wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zauważył na przystanku autobusowym osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

 

Patrolowcy natychmiast udali się w to miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę wsiadającego do autobusu. Mundurowi postanowili jechać za nim, do czasu aż będzie wysiadał. W pewnej chwili mężczyzna zauważył jadący za autobusem radiowóz i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w jego kierunku. Po krótkim pościgu pieszym mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Jak tłumaczył mundurowym, uciekał, bo wiedział, że jest poszukiwany i nie chciał lata spędzać za kratkami.

- KPP Starogard Gdański

 

Mężczyzna został wylegitymowany, a funkcjonariusze sprawdzili jego dane w policyjnych kartotekach.

 

Jak się okazało, zatrzymany 30-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności w związku z narażeniem człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku pobicia. Mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

 

Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie spędzi teraz najbliższe 12 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwo.

KPP Starogard Gdański (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe