Prawie 600 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie starogardzkim

  • 02.08.2022, 11:18
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Prawie 600 zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie… fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy mogą aktywnie informować policję o pojawiających się zagrożeniach.

We wrześniu 2016 roku w województwie pomorskim uruchomiona została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego czasu każdy mieszkaniec województwa może sam zadbać o bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, reagować na zagrożenia oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Od 1 stycznia 2022 roku do końca lipca, mundurowi ze Starogardu Gdańskiego za pośrednictwem KMZB otrzymali 575 różnego rodzaju zgłoszeń. Aż 332 z nich zostało przez funkcjonariuszy potwierdzone i uwzględnione podczas codziennych służb patrolowych.

W zdecydowanej większości przesyłane przez internautów zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości.

 

Odnotowaliśmy 317 tego typu zdarzeń, z czego 214 w Czarnej Wodzie na drodze krajowej nr 22, gdzie każdego dnia kierowane są zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policyjne. Poza tym w 7 miesiącach tego roku odnotowaliśmy 61 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania, a także 39 sygnałów dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

W zdecydowanej większości otrzymane w tym roku zgłoszenia powtarzają się i dotyczą tych samych rejonów. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.

- KPP Tczew

 

Obsługa mapy zagrożeń jest intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową pomorskiej policji, na której znajduje się baner opisany jako Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po wejściu znajdziemy informacje na temat aplikacji. Należy przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. W razie potrzeby do działań angażowane są także inne służby.

 

Przypominamy, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Pamiętajmy również, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

- KPP Tczew

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe