Tczew: Mundurowi zatrzymali młodego podpalacza

  • 04.08.2022, 08:00
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Weronika Spica)
Tczew: Mundurowi zatrzymali młodego podpalacza fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

1 sierpnia kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o podpalenie ogrodzenia i bramy wjazdowej.

 

Straty oszacowano na ponad 850 złotych

 

Okazało się, że 29-latek jest poszukiwany celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

22 czerwca w godzinach popołudniowych doszło do podpalenia ogrodzenia wraz z bramą wjazdową jednej z tczewskich Wspólnot Mieszkaniowych. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 850 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni z tutejszej komendy, 1 sierpnia br. zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali, że może mieć z tym związek. Mundurowi ustalili, że zatrzymany poprzez rozlanie łatwopalnej cieczy, a następnie podpalenie jej dokonał uszkodzenia elementów płotu. Ponadto, okazało się, że wobec zatrzymanego mężczyzny, sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do aresztu śledczego celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

- KPP Tczew

 

Następnego dnia funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia, po czym trafił do aresztu śledczego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Weronika Spica)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe