Osiek: Kłusownik zatrzymany w rezerwacie przyrody na jeziorze Udzierz

  • 05.08.2022, 10:31
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)
Osiek: Kłusownik zatrzymany w rezerwacie przyrody na jeziorze Udzierz fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 grozi mieszkańcowi powiatu świeckiego, który kłusował w rezerwacie przyrody na jeziorze Udzierz. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w czasie, jak wyciągał z wody zastawione wcześniej sieci.

 

Jak mówi aspirant sztabowy Marcin Kunka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, dzięki dokładnie zaplanowanej akcji kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 65-latka, który kłusował na jeziorze Udzierz w rezerwacie przyrody.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W minioną środę nad ranem obserwujący to miejsce kryminalni zauważyli mężczyznę, ubranego w strój wędkarski, który chodził w jeziorze i zwijał rozstawione wcześniej sieci. Kłusownik został zatrzymany, a policjanci zabezpieczyli sieć używaną do nielegalnego połowu ryb. 65-letni mieszkaniec powiatu świeckiego został doprowadzony do posterunku w Skórczu, gdzie śledczy od razu przedstawili mu zarzuty.

- asp. sztab. Marcin Kunka, KPP Starogard Gdański

 

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za złamanie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za nielegalny połów ryb grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.


Warto podkreślić, że policjanci od wielu już lat wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają, chroniąc jego charakter.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy stanowi dowód w prowadzonych postępowaniach.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe