Polacy nie chcą przywrócenia obostrzeń koronawirusowych [SONDAŻ]

  • 08.08.2022, 08:46
  • News4Media
Polacy nie chcą przywrócenia obostrzeń koronawirusowych [SONDAŻ] fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Sierpniowe statystyki pokazują, że koronawirus wraca z nową siłą. Notuje się nawet kilka tysięcy zakażeń dziennie. Mimo to nie chcemy, żeby wróciły ograniczenia.

 

Nie mówi się o tym zbyt głośno

 

Wielu Polaków z niepokojem obserwuje rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Rodzi się także obawa o to, czy po raz kolejny będziemy przyzwyczajać się do rzeczywistości z maseczkami i ograniczeniami. Zdaje się, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, choć oficjalne stanowisko rządzących to tylko przypuszczenia, a jeszcze nie decyzje.

 

Dane są niepokojące

 

Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbie hospitalizacji, to będziemy podejmowali decyzje. Jest też pewne ryzyko, że we wrześniu może się szybko pojawić wzmocnienie impulsów do zwiększenia zakażeń – dzieci wracają do szkoły, mamy powroty do pracy, więcej czasu będziemy przebywali w zamkniętych przestrzeniach. Wtedy zastanowimy się – w zależności od tego, jaki ten poziom pod koniec sierpnia będzie – czy nie wprowadzić jakichś regulacji, chociażby maseczek w środkach transportu.

- Adam Niedzielski, minister zdrowiaTymczasem liczba zakażeń sięga nawet 7 tysięcy przypadków dziennie, choć – przypomnijmy – od początku kwietnia rząd zrezygnował z powszechnego testowania Polaków i jego refundacji, a to może zaniżać statystyki. Wielu zakażonych i chorych na COVID-19 może być poza statystykami, bo nawet jeśli wykonają oni test na własny koszt, to jego wynik nie zasili oficjalnej bazy danych.


Co Polacy myślą o obostrzeniach?Obserwując działania rządu z czasu, kiedy pandemia była w pełnym rozkwicie, możemy się spodziewać, że decyzje w sprawie obostrzeń będą zapadały nagle. I choć wielu z nas ma tego świadomość, większość jest ograniczeniom przeciwna. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.Czy uważa pan/pani, że z powodu rosnącej liczby zakażeń COVID-19 rząd powinien zacząć przywracać ograniczenia koronawirusowe?

 

Na to pytanie ponad połowa uczestników ankiety odpowiedziała przecząco (33,5 proc. – „zdecydowanie nie”; 20,6 proc. – „raczej nie”). Wprowadzenia ograniczeń oczekuje jedynie niespełna 40 proc. respondentów: 27,6 proc. wskazało odpowiedź „raczej tak”, a „zdecydowanie tak” 11,9 proc. 6,4 proc. respondentów nie umiało wybrać jednoznacznej odpowiedzi.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe