Tczewscy policjanci zabezpieczali niewybuch

  • 08.08.2022, 13:03
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Tczewscy policjanci zabezpieczali niewybuch fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 4 sierpnia w jednym z parków w Tczewie kilka młodych osób znalazło niewypał przeciwpancerny. Na miejsce wezwano saperów z Elbląga, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Tczewa.

 

4 sierpnia około 15:00 policjanci z Tczewa zostali powiadomieni przez kilku młodych chłopaków, o znalezieniu przez nich niewybuchu. Miejsce znaleziska przez kilkanaście godzin zabezpieczali tczewscy mundurowi, do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Elblągu.

 

Patrol saperski określił, że jest to kadłub miny przeciwpancernej z czasów II Wojny Światowej. Około 9:30 następnego dnia, został on przez nich podjęty, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce. Ponadto saperzy sprawdzili teren znaleziska, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów.

- KPP Tczew

 

Policjanci apelują:

 

W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić ani samemu zabezpieczać. Mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi zachowują swoje właściwości wybuchowe. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe