Konkurs na najlepszy... KUCH! Wybiorą drożdżówkę roku w gminie Morzeszczyn

  • 10.08.2022, 08:58
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Konkurs na najlepszy... KUCH! Wybiorą drożdżówkę roku w gminie Morzeszczyn źródło: B-OK Morzeszczyn

Podziel się:

Oceń:

Do pysznej rywalizacji zachęca Biblioteka - Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.

Najlepsza drożdżówka gminy Morzeszczyn roku 2022

 

Jak podają organizatorzy, celem konkursu jest przypomnienie, promocja i kultywowanie kociewskiej tradycji wypieku ciasta drożdżowego, gotowość do poszukiwania dawnych receptur, wymiana doświadczeń z zakresu wypiekania ciasta drożdżowego oraz aktywizacja społeczności lokalnej i integracja międzypokoleniowa. Patronat nad inicjatywą objął wójt gminy Morzeszczyn, Piotr Laniecki.

 

Przedmiotem konkursu jest upieczenie ciasta drożdżowego nawiązującego do tradycji regionu Kociewia oraz dołączenie do niego formularza zgłoszeniowego wraz z recepturą. Uczestniczki i uczestnicy dostarczają wypiek w niedzielę, 4 września, w godz. 11:00 – 14:00 do świetlicy wiejskiej w Lipiej Górze (nr budynku 19c).

Konkurs jest adresowany do mieszkanek i mieszkańców gminy Morzeszczyn, niezależnie od wieku. W rywalizacji mogą brać udział zespoły familijne.

- B-OK Morzeszczyn

 

Powołana przez organizatorów komisja konkursowa będzie oceniać ciasta. Za najlepsze wypieki przewidziano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu wraz z wymaganym formularzem dostępny jest TUTAJ. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 536 27 19 wew. 17.

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe