Tczew: Dobiega końca budowa nowego skrzydła w Sportowej Szkole Podstawowej

  • 10.08.2022, 11:08
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Tczew: Dobiega końca budowa nowego skrzydła w Sportowej Szkole Podstawowej fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

We wrześniu uczniowie będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń szkolnych. Dobiega końca kosztująca 3 miliony złotych rozbudowa budynku.

 

Nowe skrzydło już gotowe

 

Dotychczas zajęcia w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, odbywały się w dwóch, oddalonych od siebie budynkach. Starsze klasy uczyły się w budynku zlokalizowanym przy ulicy Południowej, a najmłodsi uczniowie mieli lekcje na ulicy Gdańskiej. Pozyskanie przez Urząd Miejskie w Tczewie środki z tzw. funduszu covidowego, pozwoliły na przeprowadzenie modernizacji budynku przy ulicy Gdańskiej, a konkretnie: powiększenie go o dodatkowe skrzydło.

 

Od września wszyscy uczniowie będą uczyć się razem

 

Inwestycja ułatwi kadrze pracę. Nauczyciele nie będą już musieli przechodzić między budynkami oraz zmniejszy się koszt utrzymania szkoły. Miasto nie podjęło jeszcze decyzji na temat tego, co stanie się z opuszczonym przez szkołę budynkiem. O sprawie opowiedział na naszej antenie Adam Urban, zastępca prezydenta Tczewa.

 

Budowa segmentu skrzydła przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 dobiega końca. Termin realizacji, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem (a wszystko na to wskazuje) niebawem się zakończy. Wszyscy będą mogli uczyć się w jednym obiekcie. Co stanie się z budynkiem na ulicy Południowej jest do przemyślenia. Jest kilka opcji. Na razie jeszcze decyzji nie podjęliśmy. Najważniejszym elementem była poprawa jakości nauczania dzieci. Z drugiej strony to też kwestia oszczędności - żeby zgromadzić całą młodzież w jednym budynku i nie ponosić kosztów z  tytułu pracy w dwóch obiektach.

- Adam Urban, zastępca prezydenta Tczewa

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Urząd Miasta tnie koszty 

 

Subwencja oświatowa, jaką otrzymuje Urząd Miejski pozwala na zabezpieczenie 50% kosztów niezbędnych do utrzymania szkół w naszym mieście. Reszta środków musi zostać zabezpieczona w budżecie samorządu. Ponieważ inflacja i podwyżki cen energii wpływają znacząco na sytuację finansową szkół, pojawia się pytanie: Skąd gmina planuje pozyskać brakujące środki?

 

Bez znaczenia, czy jesteśmy w sytuacji tak gwałtownych wzrostów cen, czy w miarę normalnego rozwoju i poziomu inflacji. Szacowania kosztów dokonujemy przede wszystkim przy tworzeniu budżetu. Praktycznie każdego miesiąca analizując sytuację. Biorąc pod uwagę kwestie chociażby ogrzewania, odpadów, kwestie związane z podwyżką wynagrodzeń i wiele innych elementów. Rozwiązaniem może być kwestia organizacji klas, przepisów, które o organizacji mówią, czyli na przykład klas pierwszych. Standardowo w klasach 1-3 może być do 25 dzieci w klasie. Od czwartej klasy tego ograniczenia nie ma. Każdej złotówce trzeba się przyglądać 10 razy i tych oszczędności za wszelką cenę trzeba szukać. 

- Adam Urban, zastępca prezydenta Tczewa

 


Lista wszystkich dziewięciu szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Tczew dostępna jest TUTAJ

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe