Opinie w Radiu Tczew 19.02: Wyrok ws. narodowców, stopień na Wiśle i wyborcza deklaracja Adamowicza

  • 20.02.2018, 09:31 (aktualizacja 20.02.2018, 12:38)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 19.02: Wyrok ws. narodowców, stopień na Wiśle i wyborcza deklaracja Adamowicza

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 19 lutego byli Krzysztof Repiński z Telewizji Tetka, Wojciech Stobba z Radia Gdańsk oraz Jolanta Pobłocka, dziennikarka portalu tcz.pl.

 

Zapadł wyrok w sprawie bójki narodowców i antyfaszystów przed dworcem PKP w Tczewie. Policja obwiniła Dawida P. i Bartosza P. o bezprawne zajęcie terenu między dworcem i Galerią Kociewską oraz zakłócanie drugiego zgromadzenia. Sąd uniewinnił narodowców, wskazując, że błąd w sprawie został popełniony w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, które wydało zgodę na dwie pikiety w tym samym miejscu. Pojawia się także wątek, zdaniem wielu - niewystarczających - działań policji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wobec tak sformułowanych zarzutów sąd nie mógł podjąć innej decyzji. Pozostaje pytanie, dlaczego wnioski o ukaranie zostały skierowane do sądu wobec tych konkretnych osób, bo najbardziej agresywnych uczestników manifestacji w sądzie nie było - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Kolejna zapora na Wiśle ma powstać w Tczewie. Stopień zostanie wybudowany na południe od mostu na Wiśle, w ciągu drogi krajowej nr 22 (bez funkcji komunikacyjnej). Co tak duża inwestycja oznacza dla miasta?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chcemy coś z Wisłą zrobić, to w końcu trzeba zacząć - przecież Wisła uznawana jest za jedną z ostatnich dzikich rzek w Europie. To rzeka nieuregulowana, chociaż na naszym odcinku jeszcze nie jest tak źle, bo jakiś system istnieje, ale oczywiście zaniedbany przez ponad sto lat - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Po latach oczekiwania jest pisemne potwierdzenie o pozostawieniu 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Co więcej, jednostka ma być modernizowana i rozwijana - mówi się, że w Pruszczu prowadzone będą szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozwój bazy może jednak oznaczać koniec giełdy działającej na terenach wojskowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Gdańsku dyskusja o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich uczniów (o której w "Opiniach" rozmawiano także w kontekście Tczewa) zamieniła się w dyskusję o starcie w wyborach samorządowych Pawła Adamowicza. Obecny prezydent Gdańska chce ubiegać się o kolejną kadencję nawet bez poparcia Platformy Obywatelskiej.

Z kolei w Tczewie Krzysztof Repiński sprawdzał, co może powstać na atrakcyjnych terenach po byłej jednostce wojskowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sądzę, że prezydent Pobłocki może zdecydować się na podobny krok [wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów - red.]. Taki pomysł już kiedyś się pojawił, ale podniesiono głosy o niesprawiedliwości wobec tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, ale nie są mieszkańcami Tczewa. Mówiło się też o przeszkodach prawnych - Krzysztof Repiński, telewizja Tetka

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe