Porażka Pogoni Dekpol Tczew w inauguracyjnym meczu w Ekstralidze kobiet

• 16.08.2022, 08:11
  • Redakcja (oprac. Weronika Spica)
Porażka Pogoni Dekpol Tczew w inauguracyjnym meczu w Ekstralidze kobiet fot. Pogoń Dekpol Tczew

Podziel się:

Oceń:

W sobotnim (13 sierpnia) spotkaniu piłkarki Pogoni Tczew przegrały 1:3 z Sportis KPP Bydgoszcz.

Inauguracyjny mecz w Ekstralidze kobiet

Można było się spodziewać, że premierowe spotkanie zawodniczek Pogoni Dekpol Tczew będzie obfitować w duże emocje zarówno na boisku jak i poza nim. Początek meczu mógł się podobać, bowiem obie strony chciały dyktować swoje warunki i kreować co raz dogodniejsze okazje do zdobycia bramki.

- Mateusz Sroka, trener Pogoni Dekpol Tczew

To jednak tczewiankom udało się zdobyć pierwszą bramkę. To zasługa Magdaleny Sobal, która w 21. minucie wykorzystała prostopadłe podanie od Kornelii Okoniewskiej i uderzyła w dłuższy róg bramki. Bramka strzelona przez Katarzynę Nowak z Pogoni, zdobyta została z pozycji spalonej i tym samym wynik nie uległ zmianie. Zawodniczki Sportisu KPP Bydoszcz nie miały jednak zamiaru dać za wygraną i w 38. minucie za sprawą gola Agnieszki Glinki doprowadziły do wyrównania.

Przebieg meczu

W drugiej połowie gra zdecydowanie częściej toczyła się na połowie gospodyń, przez wysokie ustawienie rywalek, jednak nie wiązało się to z bezpośrednim zagrożeniem bramki bronionej przez Natalię Niemaszyk. Z minuty na minutę, walka o 3 punkty zaczęła się zaostrzać i atmosfera spotkania, było coraz gorętsza. Pojawiło się sporo fauli po obu stronach, konsekwencją czego, w 56. minucie najpierw z boiska wykluczona została Łucja Tabor a siedem minut później, zdobywczyni pierwszej bramki dla drużyny gości. Z presją gry w „dziesiątkę", poradziły sobie jednak lepiej rywalki Pogoni, bowiem w 68. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, akcję zamknęła Aleksandra Witczak. Utrata bramki sprawiła, że podopieczne Mateusza Sroki ustawiały się coraz wyżej co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Bydgoszczy, które po podaniu Pauliny Oleksiak i strzale Kingi Wyrwas w krótki róg, ustaliły wynik spotkania na 1-3 w 76. minucie

Jakie będą dalsze poczynania Pogoni w Ekstralidze?

Swój pierwszy mecz w Ekstralidze kobiet piłkarki Pogoni rozegrały na stadionie przy ul. Elżbiety 21A w atmosferze, adekwatnej do poziomu rozgrywek, a z trybun wspierało je ponad 200 osób. Już za niespełna dwa tygodnie Pogoń podejmie u siebie wicemistrzynie Polski - drużynę KKS Czarni Antrans Sosnowiec.