Pomorska policja podsumowała długi weekend na drogach. "Było bezpieczniej"

  • 16.08.2022, 13:02
  • Pomorska Policja / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Pomorska policja podsumowała długi weekend na drogach. "Było bezpieczniej" fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne.

 

Więcej patroli, wzmożone kontrole trzeźwości oraz prędkości. Tak wyglądały pomorskie drogi podczas długiego, sierpniowego weekendu. Dzięki wytężonej pracy policjantów oraz rozwadze kierujących, na naszych drogach doszło do poprawy bezpieczeństwa w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

- Pomorska Policja

 

Na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 24 zostały ranne. Dla porównania, w zeszłym roku na pomorskich drogach doszło do 33 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 41 było rannych.
 

Gdyby nie pośpiech i brawura, wypadków byłoby jeszcze mniej. Niezmiennie nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieuwaga w obrębie przejść dla pieszych oraz wykonywanie ryzykownych manewrów, prowadzą do powstawania zdarzeń drogowych, które często są tragiczne w skutkach.

 

78 kierowców zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. W zeszłym roku mundurowi zatrzymali 55 takich osób. 

Pomorska Policja / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe