Za nami piknik militarny na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

  • 17.08.2022, 11:30
  • TV Tetka / Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)
Za nami piknik militarny na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Z okazji centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy bitwy warszawskiej w naszym mieście zorganizowano piknik militarny. Wydarzenie, które odbyło się w niedzielę, 14 sierpnia, było okazją do zobaczenia nowoczesnego sprzętu polskiej armii oraz szansą na złożenie aplikacji do zasadniczej służby wojskowej.

 

Tczew jest jednym z trzech miast, do których przyjechał militarny piknik. Mundurowi gościli również w zeszłą sobotę w Kartuzach oraz w poniedziałek, 15 sierpnia, w Kościerzynie. Na Bulwarze Nadwiślańskim uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać koncertu orkiestry wojskowej z Elbląga (grającej piosenki z serii filmów o Jamesie Bondzie) oraz zobaczyć najnowszy sprzęt będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard. Na pikniku tczewianie widzieli też transporter opancerzony Rosomak czy wyrzutnie rakiet Langusta.

 

Widzimy Leopard 2 A5, bardzo nowoczesny sprzęt. Widzimy samobieżny zestaw przeciwlotniczy z 8. pułku w Koszalinie. Są inne atrakcje, oczywiście żołnierska grochówka za darmo (...)

- pułkownik Andrzej Płocha, szef ośrodka zamiejscowego  Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdańsku

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dodatkowo, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku (organizator wydarzenia) wystawiło punkt promocyjny połączony z możliwością złożenia wniosków do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej. Szef Centrum, major Jacek Kaczmarski, mówił w trakcie niedzielnego pikniku, że zainteresowanie jest "dość spore".

 

Udzielamy informacji odnośnie specyfiki służby wojskowej i informujemy też o naborze do poszczególnych form służby wojskowej

- major Jacek Kaczmarski, szef Wojskowego Działu Rekrutacji w Malborku

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

TV Tetka / Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe