Kociewie z własną flagą!

  • 17.08.2022, 12:44
  • Redakcja (oprac. Dawid Chęć, Dawid Komorowski)
Kociewie z własną flagą! fot. Mój Powiat Starogardzki (FB)

Podziel się:

Oceń:

Wyłoniono najlepszy projekt na flagę Kociewia. Do konkursu organizowanego przez Kasztelanię Bytońską wpłynęło 40 propozycji z całej Polski. Dwa z nich trzeba było odrzucić, ponieważ wpłynęły po terminie.

 

Flaga Kociewia

 

Inicjatywa kociewskiej flagi powstała już kilka lat temu po 2. Walnych Plachandrach i miała być zrealizowana w ramach Kongresu Kociewskiego. Jednak z powodu pandemicznych ograniczeń nie udało się przeprowadzić konkursu. 

Flaga miała jednoznacznie kojarzyć się z regionem Kociewia, nawiązywać do jego herbu, tradycji, kultury, przyrody i w syntetyczny sposób wyrażać jego charakter. Ostatecznie do konkursu zgłoszono, aż 40 projektów. 

O zadziwiającym rozgłosie tego wydarzenia opowiedział nam Michał Kargul, wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Rozgłos zdziwił wszystkich. Wpłynęło prawie 40 zgłoszeń. To był bardzo duży oddźwięk. Prawie wszyscy uczestnicy konkursu opierali swoje koncepcje na obecny herbie naszego regionu z czerwonym gryfem.

Michał Kargul, wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

 

 

 

Nadesłane projekty wstępnie ocenili znawcy sztuki HERALDYCZNEJ: Włodzimierz Chorązki z Polskiego Towarzystwa Heraldycznego oraz Sławomir Górzyński. Z ich pozytywną opinią spotkało się 10 propozycji:

 

fot. powiat.tczew.pl

 

 

Teraz pozostało jedynie dopracowanie pomysłu i oficjalne ustanowienie flagi dla naszego regionu. 

Redakcja (oprac. Dawid Chęć, Dawid Komorowski)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe