BRCA - nierówny przeciwnik. Tczewianka walczy z rakiem [ROZMOWA]

  • 19.08.2022, 11:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
BRCA - nierówny przeciwnik. Tczewianka walczy z rakiem [ROZMOWA] fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

Aleksandra Jabłońska potrzebuje wsparcia w walce z chorobą nowotworową. Zdiagnozowany u niej typ BRCA1 jest niezwykle agresywny.

 

Tczewianka walczy z chorobą nowotworową

 

Tczewianka, Aleksandra Jabłońska, mama 5-letniego Ignasia i 13-letniej Anieli walczy z bardzo agresywnym nowotworem. Lekarze zdiagnozowali u niej potrójnie ujemnego raka piersi z przerzutami.

 

Zaczęło się w 2021 roku.  Znalazłam sobie guzek w piersi, kolejny został znaleziony również w węźle chłonnym Potem była już biopsja gruboigłowa, która za dwa tygodnie potwierdziła z czym się zmagam, czyli z rakiem potrójnie ujemnym. Od tego się zaczęło. Potem były usuwane moje jajniki w drodze eliminacji, bo okazało się, że jestem nosicielką mutacji genetycznej BRCA1. 

Były kolejne kroki, minęło mniej więcej pół roku i okazało się, że guz zagościł w mojej głowie. Był ośmiocentymetrowy. Miałam robioną kraniotomię, naświetlanie głowy stereotaktyczne z nadzieją na to, że po prostu ten guz już nie odrośnie. Po pół roku okazało się że znowu tam coś jest.

- Aleksandra Jabłońska

 

Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji i usunięciu guza. Jednak jego pozostałości i inne ogniska są na tę chwilę nieoperacyjne.

 

Historię choroby i leczenia Aleksandra Jabłońska opowiedziała na naszej antenie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Fundacja Alivia

 

BCRA - trudny przeciwnik 

 

Nowotwór, z którym walczy tczewianka jest jednym z najbardziej agresywnych

 

Potrójnie ujemny rak piersi stanowi ok. 15% wszystkich przypadków nowotworów piersi. Dotyka głównie młode kobiety, poniżej 50. roku życia.

- Urszula Zienkiewicz, Onkofundacja Alivia

 

 

Nadzieją jest nowoczesne leczenie celowane. Nie jest ono jednak refundowane w Polsce, a jego koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Założona została zbiórka w Onkofundacji Alivia, a jej cel to 100 tysięcy złotych.

Zachęcamy do pomocy! 

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 20.08.2022, 17:29
Powodzenia w leczeniu, pani Olu. Dokładam się i trzymam kciuki!

Pozostałe