Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 01:10
Reklama
Reklama

BRCA - nierówny przeciwnik. Tczewianka walczy z rakiem [ROZMOWA]

Aleksandra Jabłońska potrzebuje wsparcia w walce z chorobą nowotworową. Zdiagnozowany u niej typ BRCA1 jest niezwykle agresywny.
BRCA - nierówny przeciwnik. Tczewianka walczy z rakiem [ROZMOWA]

Autor: fot. Aleksandra Hotowy

 

Tczewianka walczy z chorobą nowotworową

 

Tczewianka, Aleksandra Jabłońska, mama 5-letniego Ignasia i 13-letniej Anieli walczy z bardzo agresywnym nowotworem. Lekarze zdiagnozowali u niej potrójnie ujemnego raka piersi z przerzutami.

 

Zaczęło się w 2021 roku.  Znalazłam sobie guzek w piersi, kolejny został znaleziony również w węźle chłonnym Potem była już biopsja gruboigłowa, która za dwa tygodnie potwierdziła z czym się zmagam, czyli z rakiem potrójnie ujemnym. Od tego się zaczęło. Potem były usuwane moje jajniki w drodze eliminacji, bo okazało się, że jestem nosicielką mutacji genetycznej BRCA1. 

Były kolejne kroki, minęło mniej więcej pół roku i okazało się, że guz zagościł w mojej głowie. Był ośmiocentymetrowy. Miałam robioną kraniotomię, naświetlanie głowy stereotaktyczne z nadzieją na to, że po prostu ten guz już nie odrośnie. Po pół roku okazało się że znowu tam coś jest.

- Aleksandra Jabłońska

 

Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji i usunięciu guza. Jednak jego pozostałości i inne ogniska są na tę chwilę nieoperacyjne.

 

Historię choroby i leczenia Aleksandra Jabłońska opowiedziała na naszej antenie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy: 

 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

fot. Fundacja Alivia

 

BCRA - trudny przeciwnik 

 

Nowotwór, z którym walczy tczewianka jest jednym z najbardziej agresywnych

 

Potrójnie ujemny rak piersi stanowi ok. 15% wszystkich przypadków nowotworów piersi. Dotyka głównie młode kobiety, poniżej 50. roku życia.

- Urszula Zienkiewicz, Onkofundacja Alivia

 

 

Nadzieją jest nowoczesne leczenie celowane. Nie jest ono jednak refundowane w Polsce, a jego koszty znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Założona została zbiórka w Onkofundacji Alivia, a jej cel to 100 tysięcy złotych.

Zachęcamy do pomocy! 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ewa 20.08.2022 17:29
Powodzenia w leczeniu, pani Olu. Dokładam się i trzymam kciuki!

Reklama