Niecka na Czyżykowie. Jest plan

  • 27.02.2018, 13:36 (aktualizacja 27.02.2018, 14:03)
  • Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Niecka na Czyżykowie. Jest plan fot. Małgorzata Mykowska, UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Jedną z największych tegorocznych inwestycji miejskich będzie zagospodarowanie niecki czyżykowskiej. Po ostatniej korekcie budżetu (z 22 lutego), miasto ma na ten cel w budżecie 2,6 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w marcu.

Niecka na osiedlu Czyżykowo to teren od lat porastający trawą. Niewiele tam się dzieje. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wielokrotnie zaznaczał, że w roku 2018 Czyżykowo doczeka się inwestycji. Urząd Miejski opracował projekt zagospodarowania tego terenu.

Powierzchnia opracowania niecki to blisko 45 tys. m2 na działce położonej między ulicami: Orzeszkowej, Konarskiego, Pułaskiego i Nadbrzeżną, pomiędzy zabudową mieszkalną a wałem Wisły od wschodu. Dzięki inwestycji miasta, niecka czyżykowska ma się stać centrum aktywności dla rolkarzy, wrotkarzy, deskorolkarzy i rowerzystów. Szczegóły przedstawił na konferencji prasowej prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie wykluczam sytuacji takiej, że będzie to zadanie dwuletnie (prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki)

W ramach zagospodarowania terenu zaprojektowane zostały m.in.:

  • tor wrotkarski o nawierzchni asfaltowej, szerokości 6 m i długości 200 m, trasa będzie pochylona na łukach, w centrum znajdować się będzie plac wrotkarski o wymiarach 25,84x57,84 – miejsce przeznaczone na urządzenia do trenowania na wrotkach i deskorolkach
  • modułowe tory pumprack do jazdy na rowerach dla dzieci
  • ścieżki rolkarskie wokół w toru wrotkarskiego i pumptracków
  • ścieżki spacerowe
  • boisko do siatkówki plażowej
  • wyposażenie terenu z ławki, leżaki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, urządzenia placów zabaw
  • oświetlenie terenu
  • zieleń niska i wysoka.

Teren zostanie odwodniony i oświetlony. Działka jest częściowo zagospodarowana – znajdują się tam m.in. plac zabaw, siłownia pod chmurką, stół do ping-ponga. 

Jak przekazała rzecznik Urzędu Miejskiej Małgorzata Mykowska, przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w marcu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe