Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 10:35

Daria Górska. Wicemistrzyni Polski z Tczewa

Niespełna 13-letnia tenisistka ziemna, tczewianka Daria Górska została wicemistrzynią Polski Młodziczek w grze pojedynczej, a w grze podwójnej z Olą Węgrzyn z UKS RP SPORT Olsztyn zdobyła brązowy medal.

Autor: fot. Rafał Górski

Halowe Mistrzostwa Polski Młodziczek czyli tenisistek do lat 14 odbyły się na hali KS Mostostal w Zabrzu. Srebro i brąz - takie trofea przywiozła do Tczewa niespełna 13-letnia Daria Górska z turnieju, na którym o punkty walczyło ponad 50 zawodniczek z całego kraju. W drodze po medal Daria zagrała 5 meczy. Nam opowiedziała o finale w grze pojedynczej:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Drugie miejsce to duży sukces i to jeszcze jako o rok młodsza zawodniczka (Daria Górska)

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Z Darią Górską rozmawiał red. Krzysztof Repiński z Tv Tetka. W lokalnej telewizji zobaczycie w czwartek, 1 marca obszerną rozmowę z Darią i jej ojcem i jednocześnie trenerem Rafałem Górskim.

W drodze po srebrny medal Daria kolejno pokonała:

• 1 runda: Kamila Popławska (Białystok) 6/1, 3/6, 6/1
  • 2 runda: Matylda Braziewicz (PT Olimpia Poznań) 6/0, 6/1
  • ćwierćfinał: Jodłowska Justyna [2] (Advantage Bielsko-Biała) 6/4, 4/6, 6/2
  • półfinał: Łężniak Natalia [8] (KKS Olsza Kraków) 0/6, 6/3, 6/2

W finale po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku godnym finału Mistrzostw Polski, Daria musiała uznać wyższość Zuzi Kubacha [1], starszej i silniejszej koleżanki z PT Olimpii Poznań (6/7, 6/1, 4/6).

W grze podwójnej razem z Olą Węgrzyn (UKS RP SPORT Olsztyn) Daria wywalczyła brązowy medal. W kolejnych rundach duet tczewsko-olsztyński pokonał:

• 1 runda: Zuzanna Bednarz (Rzeszów)/Zuzanna Witkowska (Warszawa) 7/5, 6/1
  • ćwierćfinał: Aleksandra Głowacka (KS Budowlani Olsztyn)/Nikoletta Pytel (MTC Warszawa) 6/0, 6/4

W półfinale dziewczyny zmierzyły się z parą Zuzanna Kubacha/Zuzanna Jeschke (PT Olimpia Poznań). Po niewykorzystanych szansach w pierwszym secie ostatecznie uległy wynikiem 6/7, 3/6.

Daria podczas całego turnieju wykazała się świetnym przygotowaniem fizycznym i mentalnym. Tym samym jako rok młodsza zawodniczka zdobyła Halowe Wicemistrzostwo Polski Młodziczek do lat 14 w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze podwójnej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!