Nieczynne rogatki. O tragedię nietrudno [AKTUALIZACJA]

  • 28.02.2018, 16:28 (aktualizacja 28.02.2018 17:28)
  • Hanna Brzezińska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Nieczynne rogatki. O tragedię nietrudno [AKTUALIZACJA] fot. archiwum Tv Tetka
Podziel się:
Oceń:
Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Malinowskiej w Tczewie nie działają rogatki. A kierowcy jeżdżą na pamięć.

W środę, 28 lutego jeden z naszych Słuchaczy poinformował nas o awarii rogatek na przejeździe kolejowym na ulicy Malinowskiej w Tczewie. Pociągi przejeżdżają tam pomimo otwartych szlabanów. Według relacji Słuchacza, doszło już do niebezpiecznej sytuacji - jadący pociąg musiał zatrzymać się, bo kierowcy samochodów nie zważają na tymczasowy znak STOP. Jazda na pamięć może skończyć się tragedią pod kołami pociągu, bo choć linia nie jest zbyt obciążona kursami, to widoczność na przejeździe nie jest najlepsza, a ruch aut na ul. Malinowskiej - spory.

Tak sytuację komentuje Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przejazd został oznakowany (...) Wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Wszystkie pociągi zbliżające się do przejazdu zwalniają do 20 km/h. Podawane są dodatkowe sygnały dźwiękowe (Karol Jakubowski, zespół prasowy PKP PLK S.A.)

Mimo to osoby przemieszczające się ulicą Malinowską muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Planujemy przywrócenie sprawności wszystkich urządzeń na przejeździe w jak najszybszym czasie (Karol Jakubowski, zespół prasowy PKP PLK S.A.)

Ze względu na niskie temperatury naprawa może trochę potrwać. Na razie nie wiadomo, kiedy rogatki zaczną działać. Kierowcom polecamy wzmożoną uwagę w tym miejscu.

AKTUALIZACJA: Awaria została usunięta. Rogatki są już sprawne.

Hanna Brzezińska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hg
Hg 28.02.2018, 21:34
Znaki trzeba czytac, a nie jezdzic na pamiec.

Pozostałe