piątek, 29 marca 2024 16:08

Pogoń Tczew przegrała na własnym boisku z Czarnymi Sosnowiec 0:4

Podopieczne trenera Mateusza Sroki rozegrały swój trzeci mecz w ramach piłkarskiej Ekstraligi. W inauguracyjnym spotkaniu na boisku przy ul. Elżbiety Pogoń uległa 1:3 KPP Bydgoszcz. W zeszłym tygodniu tczewianki rozbiły w Radomiu miejscową Sportową Czwórkę 6:0. Niestety, powrót na własne boisko nie przyniósł punktów.

Autor: fot. Pogoń Dekpol Tczew

Pogoń mierzyła się w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 16:00 z Czarnymi Sosnowiec. Dwa lata temu zespół ze Śląska zdobył mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie sosnowiczanki uplasowały się na najniższym stopniu podium kobiecej Ekstraligi, dając się wyprzedzić jedynie Górnikowi Łęczna oraz UKS SMS Łódź.

Do przerwy 0:4

Już w drugiej minucie meczu bramkę mogła strzelić Magdalena Sobal. Ostatecznie jednak szybciej do piłki dobiegła bramkarka Czarnych. Drugą dogodną sytuację napastniczka gospodarzy miała 10 minut później, jednak zdobycie gola uniemożliwiły obrończynie klubu z Sosnowca. Ostatecznie pierwszego gola zdobyły przyjezdne. W 23. minucie po rzucie rożnym bramkę strzeliła Zuzanna Witek. O tym, jak poważne zagrożenie stanowiły sosnowiczanki przy stałych fragmentach gry, świadczyło drugie trafienie Nikol Kaletki. Przed przerwą kolejne dwa gole dołożyły Paulina Piksa oraz Nadia Stanovic. Po przerwie, mimo kilku okazji zawodniczek Pogoni, wynik nie uległ zmianie i gospodynie przegrały różnicą 4 bramek.

Skład Pogoni Dekpol Tczew na mecz z Czarnymi Sosnowiec: Niemaszyk N., Tryka M., Zielińska J., Tabor Ł., Jędrzejewska J., Nowak K. (46' Osowska V.), Jeleń (46' Czarnecka N.), Rembalska A., Tobiczyk K. (60' Olkiewicz J.), Okoniewska K. (70' Polańska R.), Sobal M. (46' Ejzel K.)

Kolejny mecz

Na razie po trzech seriach gier Pogoń Dekpol Tczew z trzema punktami zajmuje dziewiąte miejsce w piłkarskiej Ekstralidze kobiet. Plecy piłkarek z grodu Sambora oglądają Medyk Konin, APLG Gdańsk oraz Sportowa Czwórka Radom. Kolejny mecz w ramach czwartej kolejki nasze piłkarki zagrają 11 września z obecnymi mistrzyniami Polski - UKS SMS Łódź. Zawodniczki z centralnej Polski mają na swoim koncie komplet zwycięstw.