Miejskie marsze na orientację Tropem Wilczym

  • 02.03.2018, 09:29 (aktualizacja 02.03.2018, 09:35)
  • LOT Kociewie
Miejskie marsze na orientację Tropem Wilczym fot. E. Laskowska

Podziel się:

Oceń:

Ponad pięćdziesięciu uczestników wzięło udział w miejskich marszach na orientację TROPEM WILCZYM, które zorganizowane zostały 1 marca w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych. Zawody te miały uczcić pamięć o bohaterach z czasów walki o wolność i niepodległość.

Marsze na orientację przeznaczone były dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego. Wystartowało 11 drużyn z prawie wszystkich szkół. Było współzawodnictwo, ale też duch integracji i wspólnego działania.

Z którego Batalionu Strzelców byli żołnierze? W jakich latach mieścił się w tym budynku Urząd Bezpieczeństwa Publicznego? Jak miał na nazwisko najmłodszy bohater poległy w tym miejscu? – to tylko kilka przykładów zadań z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy czwartkowej imprezy na orientację.

- Zadaniem Uczestników Marszów było właściwe odczytanie zaznaczonych punktów na mapie, odnalezienie ich w terenie oraz wykonanie odpowiednich poleceń lub zadań – wyjaśnia Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE – najważniejsza jest precyzja i właściwe odpowiedzi, ale liczy się również czas pokonania drogi.

Najszybsze ekipy przeszły, a właściwie przebiegły, trasę w rekordowych czasach, ale niestety popełniali błędy. Byli tacy, którzy spisali niewłaściwe daty, popełniali omyłki literowe lub dali się zwieść podchwytliwym pytaniom. Wszystko skrupulatnie weryfikowało jury zawodów. Najlepszy okazał się NOCNY Z PATROL z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła DRUŻYNA B z I LO a trzecie miejsce WILCZA SFORA również z I LO.

- Wszystkim serdecznie gratuluję, zwłaszcza, że warunki pogodowe nie były dla Was najłaskawsze – mówił Tadeusz Dzwonkowski, Starosta Tczewski wręczając wszystkim podziękowania, a najlepszym nagrody - Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami, ponieważ chciało Wam się w ten mroźny dzień wędrować po mieście w poszukiwaniu historii.

Na zmarzniętych, ale radosnych, uczestników czekały ciepłe napoje i słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo użytkowe, pamiątkowe gadżety, zwłaszcza przydatne w chłodne dni – specjalne termiczne szale z wilcza łapą. Jak zgodnie podkreślali uczniowie i ich opiekunowie – najważniejsza jest zdrowa rywalizacja, świetna zabawa, przyprawiona odrobiną edukacji.

- Ten czas spędzony w przestrzeni Tczewa pozwolił poznać jeszcze bardziej nasze miasto – podkreślała Agata z I LOmiejsca obok, których przechodzimy wielokrotnie, a ich nie znamy, pomniki, obeliski, tablice pamiątkowe. Dopiero dziś czytamy co tam jest napisane: daty, fakty z historii i nazwiska. To ciekawa była lekcja.

Miejskie marsze na orientację były imprezą organizowaną po raz pierwszy w Tczewie. Towarzyszą one Biegowi Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM, który już po raz kolejny odbędzie się w całej Polsce.

Organizatorem Marszów była Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskich i wsparciem Pomorskiego Przeoratu Orderu św. Stanisława, Fabryki Sztuk i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

LOT Kociewie

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe