Czy tczewski szpital zmieni nazwę?

  • 07.11.2016, 12:13
  • Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka
Czy tczewski szpital zmieni nazwę? Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Na ostatniej sesji rady powiatu pojawił się temat zmiany nazwy spółki Szpitale Tczewskie na Szpital Powiatowy w Tczewie. Z propozycją wystąpił radny Zbigniew Kończewski, którego poprosiliśmy radnego o uzasadnienie. A co na to starosta?

Radny Zbigniew Kończewski z Gniewa sprawę zgłaszał już w maju tego roku. Teraz wystąpił z oficjalną interpelacją. Proponuje zmianę nazwy Szpitale Tczewskie SA na Szpital Powiatowy w Tczewie - dlaczego?

Mieszkańców Tczewa propozycja radnego Kończewskiego może zaskakiwać. Ich nie razi w nazwie słowo “tczewskie”, tym bardziej że nazwa Szpital Powiatowy musi zawierać także człon drugi  - w Tczewie. Z pewnością sprawa ma podtekst emocjonalny.

 

Z drugiej strony nazwa Szpitale Tczewskie SA została nadana w kontekście przygotowania prywatyzacji tej instytucji. W obecnej sytuacji, po zrealizowaniu inwestycji infrastrukturalnych, nie ma tematu sprzedaży akcji, a priorytetem jest włączenie placówki do sieci szpitali powiatowych, co wiąże się z finansowaniem rządowym, centralnym.

Ostatecznie interpelacja radnego Kończewskiego w dużej mierze zależeć będzie od kosztu ewentualnej zmiany. Starosta czeka na wycenę całej operacji związanej ze zmianą nazwy. 

Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe