Tczew: Tydzień Mobilności Aktywnej

  • 14.09.2022, 09:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Tczew: Tydzień Mobilności Aktywnej fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Od 9 do 11 września w naszym mieście odbędzie się CARGO BIKE FESTIVAL.

 

"Takiego bogactwa rowerów jeszcze Tczew nie widział!" 

 

Rowery towarowe to rowery, którymi można przewozić cięższe i większe ładunki. Często nazywa się je też rowerami rodzinnymi, bo wiele osób używa ich do przewożenia dzieci. Rowery cargo służą też wielu przedsiębiorcom, doskonale zastępują samochód w mieście i poza nim. Mogą mieć skrzynie, platformy, mogą jeździć na dwóch lub trzech kołach. Wiele różnych modeli będzie można obejrzeć i przetestować na zlotowym pikniku na Bulwarze nad Wisłą w sobotę, 10 września.

- rower.tczew.pl

 

Podczas zlotu odbędą się m.in. wyścigi rowerów cargo, wielki przejazd rowerowy, piknik i pchli targ rowerowy, spektakl teatru na rowerze, joga na trawie czy warsztaty przyrodnicze dla dzieci. A wieczorem tradycyjny już alleycat (wyścig ulicami miasta) i specjalna (rowerowa) odsłona zabawnych pokazów filmowych z cyklu "Łakocie i Witaminy" w klubie Warsztatowej Cafe.

 

Zlot Rowerów Cargo zakończy się w niedzielę wspólnym śniadaniem w Ogrodzie Miejskim oraz debatą, której celem jest przegląd inicjatyw krajowych na rzecz wzmocnienia roli transportu rowerowego wobec nowych wyzwań energetycznych państwa. Planujemy zaprezentować dokonania Gdyni (miejska wypożyczalnia rowerów cargo i system dopłat do zakupu rowerów) i Tczewa (udział kurierów rowerowych w usługach publicznych Tczewa i Gdańska).

 

Zlot Rowerów Cargo zainauguruje coroczne, tczewskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - na mieszkańców Tczewa czekają atrakcje także w kolejnych dniach

 

Jak co roku rowerzyści mogą spodziewać się miłych poczęstunków w drodze do pracy czy szkoły, dzieciaki z tczewskich szkół przejdą ulicami miasta, by uwrażliwić kierowców na bezpieczeństwo dzieci, zorganizujemy rowerową historyczną grę miejską, kolejną edycję pieszej gry miejskiej „Drzewa dla Tczewa” oraz poczęstujemy dojeżdżających komunikacją publiczną pyszną lemoniadą! Bedzie MIŁO! i inspirująco!

 

VIII Ogólnopolski Zlotem Rowerów Towarowych w Tczewie

 

O zlocie opowiedziała na naszej antenie Joanna Sadowska, wolontariuszka Tczewskich Kurierów Rowerowych: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

10.09 - SOBOTA

„MIŁO! Pomagać!”

9:00-10:00 - transport rowerami cargo karmy dla zwierząt ze Schroniska w Tczewie. Start z siedziby Tczewskich Kurierów Rowerowych (ul. Krótka 10).

„MIŁO! Jechać razem”

11:00-12:00 - XV Miejski Przejazd Rowerowy. Start z ul. Warsztatowej – meta na Bulwarze nad Wisłą.

„MIŁO! się spotkać!

Bulwar nad Wisłą od 12:00 do 17:30:

  • wystawcy rowerów cargo i elektryków: Kross, Towarowe.pl, Hazay Bikes i Electofun
  • testowanie różnych modeli rowerów cargo
  • "Strefa gastro – tu dobrze zjesz" – Link Bistro, Spółdzielnia Lodziarska „Jasna” i Spółdzielnia Socjalna „Heca”
  • Strefa Chill + Strefa Animacji dla dzieci

12:00-15:00 Rowerowy Pchli Targ - wymienialnia części, sprzedaż używanych rowerów i części oraz akcesoria rowerowe

12:00-15:00 stoisko Spółdzielni Socjalnej „Zeroban” - torby, teczki, sakwy oraz różne akcesoria do domu i ogrodu uszyte w duchu less waste, czyli z przetworzonych, niepotrzebnych materiałów reklamowych

12:00-16:00 - Strefa Molkky (fińskie kręgle)

12:30-13:00 - Joga na trawie dla dzieci

12:30-13:00 - Warsztaty przyrodnicze z Dzicy Przyrodnicy

13:00-14:00 - wyścigi na rowerkach dla dzieci

12:00-14:00 - darmowe przeglądy rowerów od Korba Naprawa Rowerów

12:00-14:00 - Teatr Miejsca - Robert Poryziński Warsztaty “Ja, mama, tatulek i papier i sznurek” przeznaczone są dla rodzin (dzieci + opiekunowie). Warsztaty zakończone są wspólną paradą lalek w której uczestniczą uczestnicy wraz z przygotowanymi przez siebie papierowymi lalkami.

14:00-15:00 - przerwa obiadowa

15:00-16:00 - Warsztaty przyrodnicze z Dzikimi Przyrodnikami

15:30-17:00 - wyścigi rowerów cargo

16:00-17:00 - joga na trawie dla dzieci

16:30-17:30 - Teatr Miejsca - Robert Poryziński – Papierowe opowieści wg H. Ch. Andersena

 

Warsztatowa Cafe ul. Warsztatowa 2:

19:00-22:00 ognisko

19:00-20:30 - AlleyCat – wieczorny wyścig rowerowy ulicami miasta

20:30 - „Łakocie i Witaminy” rowerowy film (na wesoło) w “Warsztatowa Cafe”

 

11.09 - NIEDZIELA

Ogród Miejski w Tczewie przy ul. Warsztatowej:

  • 10:00-13:00 - panele/dyskusje

 

MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej

 

16.09 – PIĄTEK

„MIŁO! Codzienne dojazdy rowerem!”

W godzinach porannych na rowerzystów i rowerzystki będzie czekać pyszny poczęstunek. Śledź profil Tczewskich Kurierów Rowerowych by wiedzieć gdzie nas znaleźć.

„MIŁO! się o siebie troszczyć!”

W tym dniu ulicami Tczewa przejedzie masa dzieciaków ze szkół podstawowych. Chcą zachęcić kierowców, by nie pędzili tak ulicami miasta i zadbali o bezpieczeństwo dzieci pieszo i na rowerach! Będzie kolorowo! Będzie głośno! Będzie MIŁO!

 

17.09 – SOBOTA

„MIŁA! bo Rowerowa gra miejska”

To atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Tczewa i jego historii. Zapraszamy razem z Dawnym Tczewem. Startujemy pod Tczewskimi Kurierami Rowerowymi na ul. Krótkiej 10. Zasady są proste: Śledź profil Dawnego Tczewa, na którym opublikujemy godzinę startu oraz  miejsca, w których sfotografujesz siebie na rowerze.

 

18.09 – NIEDZIELA

„MIŁO! Sadzić drzewa”

Drzewa dla Tczewa to gra miejska, w której osoby uczestniczące będą rozwiązywać zagadki, a finałem będzie wspólne sadzenie drzew.

 

„MIŁO! Świecić przykładem”
W godzinach wieczornych zapraszamy na ŚWIETLIK –  nocny przejazd rowerowy – pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu. Więcej informacji na profilu Tczew miasto dla rowerów.

 

19.09 – PONIEDZIAŁEK

„MIŁY! początek dnia”

W godzinach porannych lemoniada na węźle transportowym. Częstując lemoniadą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus lub pociąg jako środek transportu.


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew oraz grantu Flex Foundation.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Tczewie, Tczewscy Kurierzy Rowerowi, Dzicy Przyrodnicy oraz Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia.

Partnerzy: Warsztatowa Cafe, Fundacja Uważni, Ogród Miejski w Tczewie, Spółdzielnia Socjalna „Heca”, firma Flex, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie.

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe