Pobiegli na 1963 m, by uczcić Żołnierzy Wyklętych

  • 4.03.2018, 16:04 (aktualizacja 04.03.2018 18:09)
  • Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Pobiegli na 1963 m, by uczcić Żołnierzy Wyklętych fot. Piotr Stolc
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę, 4 marca w samo południe w Tczewie odbył się bieg miejski Tropem Wilczym. Pobiegło w nim 230 amatorów i zawodowców. Impreza miała też cel charytatywny.

Niedzielny bieg Tropem Wilczym to kontynuacja czwartkowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przypomnijmy, w Tczewie czwartkowe uroczystości odbyły się pod tablicą wiszącą na Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Bieg na 1963 metrów (dystans symbolizuje rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak pseudonim Lalek) wygrał Patryk Sowiński, który w 2016 roku został młodzieżowym wicemistrzem Polski na dystansie 10 kilometrów. Naszemu reporterowi, Bartkowi Listewnikowi udało się porozmawiać ze zwycięzcą:

(Bieg, dop. red.) bardzo symboliczny, wiadomo że trzeba pamiętać o naszej przeszłości i o tych ludziach, którzy za nas walczyli (Patryk Sowiński)

O dzisiejszym biegu, który cieszył się zainteresowaniem wielu mieszkańców, mówi także Tomasz Tobiański, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu:

Tczewianie dali radę, jak zawsze (Tomasz Tobiański, PCS)

10 zł wpisowego od każdego uczestnika biegu zostanie przekazane na rzecz Michaliny Jeleniewskiej, która jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Zdiagnozowano u niej udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na jej leczenie i rehabilitację.

Podczas biegu z ruchu wyłączony był fragment al. Solidarności na odcinku od skrzyżowania z al. Kociewską do ul. Jagiellońskiej.

Więcej o biegu Tropem Wilczym i tym, co działo się na hali sportowej PCS przy II LO w Tczewie w poniedziałek, 5 marca na antenie Telewizji Tetka Tczew.

Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe