Koncert Dobrawy Czocher. Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie świętuje 75-lecie [ROZMOWA]

  • 06.09.2022, 09:00
  • Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Koncert Dobrawy Czocher. Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie świętuje… fot. PSM Tczew

Podziel się:

Oceń:

W środę, 7 września w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert w ramach obchodów 75-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tczewie.

 

Debiutancka płyta absolwentki tczewskiej szkoły muzycznej

 

Na scenie w CKiS wystąpi Dobrawa Czocher, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie. Wiolonczelistka wykona materiał ze swojej nadchodzącej, debiutanckiej płyty

 

Wraz z początkiem roku szkolnego zapraszamy na niezwykły koncert, który odbędzie się 7 września 2022 r. o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.  Na scenie wystąpi Dobrawa Czocher, nasza absolwentka, która wykona materiał ze swojej nadchodzącej debiutanckiej płyty. Będzie to kolejny koncert w ramach obchodów 75-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tczewie.

- Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie / Facebook

 

Wyjątkowy koncert odbędzie się 7 września, o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. 

 

Kilka słów o tym wspaniałym wydarzeniu, którego nie można przegapić. Dobrawa Czocher jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie w klasie wiolonczeli mgr Ludmiły Strzałkowskiej. Powraca do swojego rodzinnego Tczewa, by zagrać materiał ze swojej nadchodzącej debiutanckiej płyty solowej. Po sukcesie „Inner Symphonies” skomponowanej w duecie z Hanią Rani i wydanej dla prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon wiolonczelistka postanowiła zaprezentować solowe kompozycje, w których przedstawia nieograniczone spektrum możliwości swojego instrumentu. Na koncercie artystka posługuje się looperem budując brzmienie niemalże całej orkiestry wiolonczel. Płyta zostanie wydana w styczniu 2023, a tczewska publiczność jako jedna z pierwszych będzie mogła usłyszeć jej dźwięki na żywo.

- Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie / Facebook

 

Dobrawa Czocher była naszym gościem we wtorek, 6 września. W rozmowie z Weroniką Gerowską-Chalecką podzieliła się tym... co gra w jej duszy. Posłuchajcie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. Redakcja

Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe