Emocje, przemyślenia i zagadki intelektualne, czyli rozmowa z artystą interdyscyplinarnym Karolem Formelą

  • 5.03.2018, 14:50 (aktualizacja 06.03.2018 10:13)
  • Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska
Emocje, przemyślenia i zagadki intelektualne, czyli rozmowa z artystą interdyscyplinarnym Karolem Formelą
Podziel się:
Oceń:
Do 30 marca w Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury będzie można oglądać wystawę "Energia". Jej twórca odwiedził nasze studio. Z Karolem Formelą rozmawialiśmy nie tylko o aktualnych projektach, ale też o artystycznych wyzwaniach, rozwijaniu się w małych miastach i filozofii.

Karol Formela jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, licencjonowanym kulturoznawcą, grafikiem oraz specjalistą do spraw reklamy. Na co dzień pracuje jako kustosz oraz kurator wystaw w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Przede wszystkim jednak tworzy, ale nie sposób wymienić jedną dziedzinę sztuki na której się skupia. Jako artysta interdyscyplinarny zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzeniem instalacji przestrzennych, a także szeroko pojętą sztuką teatralną. W ubiegłym roku wyreżyserował i przygotował choreografię do spektaklu "Onira", w którym udział brały osoby niesłyszące. Na naszej antenie mówił m.in. o artystycznych wyzwaniach, znajdywaniu czasu na sztukę i wystawach, które będzie można zobaczyć w Gdańsku i Gdyni. 

Wystawa zatytułowana "Energia" zostanie otwarta 6 marca o godzinie 18:00. W Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury będzie można ją oglądać do 30 marca. Więcej o twórczości Karola znajdziecie na stronie karolformela.dl.pl.  

 

 

Hanna Brzezińska, Aleksandra Kęprowska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe