piątek, 29 marca 2024 00:23

Za nami 6. runda Grand Prix Polski w Mölkky. Pierwsze dwa miejsca w turnieju zajęli zawodnicy z Tczewa

3 września odbyła się ostatni, finałowy turniej Grand Prix Polski w Mölkky. Stadion na ul. Bałdowskiej gościł zawodników po raz drugi w tym sezonie. Pierwszy raz do Tczew Grand Prix przyjechało 9 lipca.

Autor: fot. Facebook / ZaGRYFka Mölkky Tczew

W drugim, tczewskim Grand Prix wystąpiło blisko 90 zawodników i zawodniczek. Znakomitą formą odznaczali się zawodnicy ZaGRYFki Tczew. Jej dwóch reprezentantów wystąpiło w wielkim finale. Ostatecznie w zmaganiach zwyciężył Mariusz Goeck, który w decydującym pojedynku pokonał Rafała Ściepuro. Na najniższym stopniu podium znalazł się Arkadiusz Piróg z KF Format Sztum. W meczu o trzecie miejsce wygrał z Mirosławem Dymkowskim, przywdziewającym barwy ŚKKF Zbijaki

Znakomite rezultaty indywidualne zawodników ZaGRYFki pozwoliły jej wygrać klasyfikację drużynową. Tczewski turniej był ostatnią odsłoną ogólnopolskiego Grand Prix. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Mariusz Goeck, natomiast Rafał Ściepuro uplasował się na 11. lokacie.

Najlepszym graczem sezonu został Hubert Pyzikiewicz z Timbers Bojanowo. Na kolejnych miejscach podium stanęli Krzysztof Mocha z klubu Silesia, Krzysztof Stachowiak z Timbers Bojanowo

- Facebook / ZaGRYFka Mölkky Tczew

Tczewskich zawodników czeka jeszcze w tym roku ważna impreza, jaką są IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Mölkky w Suszu.  Zawody zostaną rozegrane 17-18 września.