Centrum Dystrybucyjne Dovisty pod Tczewem otwarte

  • 5.03.2018, 15:38 (aktualizacja 08.03.2018 17:50)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Centrum Dystrybucyjne Dovisty pod Tczewem otwarte fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek, 5 marca Pomorze zyskało nowe miejsca pracy. Rozbudowała się fabryka okien pod Tczewem.

Na otwarcie nowego Centrum Dystrybucyjnego w Wiosce Okiennej Dovista w Wędkowach zjechało wielu ważnych gości. Inwestycja kosztowała 22 milionów złotych i dzięki niej zatrudnienie znalazło kolejne 100 osób. O przecięcie wstęgi poproszono m.in. wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, który w krótkim przemówieniu podkreślił wielkość przedsiębiorstwa:

Jestem zbudowany tą inwestycją i wielkością tej firmy (...) 100 osób będzie tu dodatkowo pracować, to dla całego regionu jest ważne (Bogdan Borusewicz, Senat RP)

Z kolei wicemarszałek Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski zwrócił uwagę, że inwestycja Dovisty wpisuje się w politykę gospodarczą Pomorza:

Województwo pomorskie (...) w zeszłym roku zostało uznane za czwarty w Europie najdynamiczniej rozwijający się region (Paweł Orłowski, Zarząd Województwa Pomorskiego)

Nowa hala ma powierzchnię 11 tys. m2  i pomieści około 4 tys. palet, zwiększając przestrzeń magazynową o 50%.

Łącznie firma Dovista zatrudnia w regionie ok. 2400 osób (ponad 40% załogi stanowią kobiety) i jest jednym z największych pomorskich pracodawców. W ciągu ostatnich 3 lat zatrudnienie przy produkcji okien zwiększyło się o ponad 500 osób.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe