Zimowa opowieść na 8 marca

  • 6.03.2018, 13:13 (aktualizacja 06.03.2018 13:49)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Zimowa opowieść na 8 marca Marzena Wojciechowska-Orszulak, Ludwik Kiedrowski, Maria Banna
Podziel się:
Oceń:
Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku współpracując z Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku wystawia "Zimową opowieść" wg Szekspira.

Studenci TUTW od lat działają bardzo aktywnie. Wśród propozycji działań uniwersytetu są warsztaty teatralne. Grupa ta zakwalifikowała się do projektu "Teatralny Pasjans – drugie rozdanie", którego organizatorem jest Dział Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Projekt ma integrować różne grupy społeczne i aktywizować twórczo. Dla seniorów udział w "Teatralnym Pasjansie" to nie tylko mierzenie się z własnymi słabościami, ale także okazja by stanąć na zawodowej scenie GTS. W marcu 2018 r. studenci TUTW zaprezentują tczewskiej i gdańskiej publiczności efekty kilkumiesięcznej pracy nad spektaklem "Zimowa opowieść" na podstawie tekstów Wiliama Szekspira.

W studiu Radia Tczew gościliśmy reżyserkę przedstawienia Marzenę Wojciechowską-Orszulak z GTS, Marię Bannę i Ludwika Kiedrowskiego - aktorów:

Prapremiera spektaklu "Zimowa opowieść"
czwartek, 8 marca, godz. 16:00, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Występują studenci Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Bożena Czech,  Krystyna Jakubanes, Ludwik Kiedrowski, Krystyna Kilanowska, Eugenia Kondzielewska, Barbara Kozikowska, Marzena Olszewska,  Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska,  Łucja Topolska

W programie:

  •     Spektakl w wykonaniu studentów TUTW wraz z członkami Męskiego Chóru Echo
  •     Spotkanie z reżyserem spektaklu p.dr Marzeną Wojciechowską-Orszulak
  •     Słodki poczęstunek dla wszystkich

plakat wydarzenia

Wielki finał projektu "Teatralny Pasjans" odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 13-14 marca 2018. Tego dnia wszystkie grupy po raz pierwszy zobaczą się nawzajem i zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe