czwartek, 18 kwietnia 2024 17:50

Pogoń Tczew przegrywa na własnym boisku z UKS SMS Łódź 0:7

Punktualnie, w sobotnie południe rozpoczęło się spotkanie między Pogonią Dekpol Tczew a Mistrzyniami Polski – TME UKS SMS Łódź, w ramach czwartej kolejki Ekstraligi Kobiet. Spotkanie zapowiadało się na bardzo trudne dla tczewianek jeszcze przed jego rozpoczęciem, bowiem drużyna z Łodzi, wygrywała we wszystkich z trzech pierwszych kolejek, pewnie pokonując swoje rywalki.

Autor: fot. Pogoń Tczew

Spotkanie zapowiadało się na bardzo trudne dla tczewianek jeszcze przed jego rozpoczęciem, bowiem drużyna z Łodzi, wygrywała we wszystkich trzech, pierwszych kolejkach, pewnie pokonując swoje rywalki.

Rzeczywiście, szybko pokazały swoją wyśmienitą formę i umiejętności także w Tczewie, bezlitośnie wykorzystując indywidualny błąd jednej z zawodniczek Pogoni już w trzeciej minucie, kiedy to po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelczyń wpisała się Dominika Kopińska. Piłkarki z Tczewa wydawały się bezradne w obliczu pewnej gry drużyny gości, co w kolejnych minutach przełożyło się na dwie bramki Klaudii Jedlińskiej i do przerwy łodzianki prowadziły 3:0.

Po przerwie, sytuacja wyglądała bardzo podobnie do pierwszej odsłony spotkania, drużyna gości ruszyła z kolejnymi atakami. W niecałe dziesięć minut po przerwie mistrzynie Polski dołożyły kolejne 3 trafienia, za sprawą Klaudii Jedlińskiej oraz Dominiki Kopińskiej i tym samym pozbawiły złudzeń piłkarki trenera Mateusza Sroki, o możliwości doprowadzenia do korzystnego wyniku. Tempo ataków przyjezdnych nieco opadło i dopiero w 84. minucie Kopińska trafiła po raz ostatni, zamykając wynik meczu.

Była to trzecia porażka Pogoni w tym sezonie, drużyna z jednym zwycięstwem plasuje się na 10. miejscu w tabeli. w następnej kolejce, piłkarki udadzą się do Wrocławia, gdzie powalczą z lokalnym Śląskiem o dopisanie kolejnych punktów w tabeli Ekstraligi kobiet.

Pogoń Dekpol Tczew 0:7 TME UKS SMS Łódź

3' 52' 54' 84' Kopińska

10' 20' 50' Jedlińska