Jak zacząć swoją przygodę z tańcem? Opowiadają Agata, Dominika i Klara z Teatru Tańca 8 Negro [ROZMOWA]

  • 13.09.2022, 09:20
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Jak zacząć swoją przygodę z tańcem? Opowiadają Agata, Dominika i Klara… fot. Aleksandra Hotowy

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 17 września Teatr Tańca 8 Negro zaprasza mieszkańców Tczewa na otwarte warsztaty tańca.

 

W 2017 roku w Tczewie powstał Teatr Tańca 8 Negro

 

To miejsce, w którym pasję taneczną mogą rozwijać zarówno dzieci, jak i dorośli. W szkole możliwa jest nauka różnych technik tanecznych - od baletu po modern jazz. W ofercie można też znaleźć zajęcia skierowane do par, które chcą opanować pierwszy tradycyjny taniec weselny. 

 

Naszym celem jest rozpowszechnienie tańca jako wspaniałego i aktywnego sposobu na spędzanie wolnego czasu wśród każdej grupy wiekowej, więc staramy się aby nasz plan zajęć był możliwie jak najbardziej zachęcający i elastyczny.

- Teatr Tańca  8 Negro

 

W trakcie zajęć, uczestnicy nie tylko uczą się podstawowych kroków i techniki, ale przede wszystkim uwrażliwiani są na sztukę i zarażani miłością do tańca. 

 

Organizujemy różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, imprezy tematyczne, spektakle baletowe, pokazy taneczne, koncerty, akcje i spotkania z różnymi artystami. Występowaliśmy na XX Międzynarodowych Dniach Muzyki Organowej w Pelplinie, na Festiwalu In Memoriam w Tczewie z autorskim spektaklem „Republika”, organizowaliśmy spektakl baletowy “Vaiana – taneczna przygoda” w Domu Kultury w Subkowach, oraz wyjazd do Opery Bałtyckiej na przepiękny balet “Giselle”. 

 

 

fot. Teatr Tańca 8 Negro

 

Przede wszystkim chcemy dzielić się tym co kochamy. Stworzyliśmy Teatr Tańca 8 Negro, by dać możliwość rozwoju młodym artystom, ale również aby zachęcić dorosłych do spędzania aktywnie wolnego czasu. Naszym celem jest szerzenie miłości do tańca.

 

Więcej o tańcu oraz prowadzonych warsztatach możecie dowiedzieć się słuchając rozmowy, jaką Aleksandra Hotowy przeprowadziła z Agatą Topolską, Klarą Rekowską i Dominiką Morwca.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Taneczny dzień

 

W sobotę, 17 września na mieszkańców Tczewa czeka cały dzień warsztatów, Jest to zapowiedź tego, co będzie się działo w Teatrze Tańca 8 Negro od września w ramach regularnych zajęć dla dorosłych.

 

BLOKI TANECZNE:

 

I BLOK BASIC (3 godziny)

9:30 - 10:30 BACHATA LADIES SOLO z Moniką
10:45 - 11:45 LADIES CHOREO z Dominiką
12:00 - 13:00 LATINO SOLO z Dominiką

 

PRZERWA (13:00 - 14:00)

 

 II BLOK CLASSICAL

14:00 - 15:00 TANIEC WSPÓŁCZESNY z Agatą
15:15 - 16:15 BALET, STRETCHING & BARRE-AU-SOL z Klarą

 

 III BLOK DUET

16:30 - 18:00 TANIEC UŻYTKOWY DLA PAR z Mateuszem i Klarą

 

OPIS ZAJĘĆ:

BACHATA to jeden z najbardziej zmysłowych tańców!
Kurs tańca bachaty solo to perfekcyjny sposób na odkrycie własnych atutów, poszerzenie świadomości ciała, nabrania gracji i nauczenia się efektownego poruszania, a także sposób na wymodelowanie sylwetki. Ponadto za sprawą rytmicznej muzyki, zajęć w grupie i naturalnych endorfin znacznie wzrasta poziom samopoczucia i ogólnego zadowolenia.

LADIES CHOREO - zajęcia dla pań, które pragną poczuć się jak diva Beyonce. Choreografie oparte są na kobiecych i zmysłowych ruchach. Jest tu miejsce zarówno na miękki i delikatny ruch, jak i energiczne akcenty. Zajęcia pomagają w wypracowaniu większej pewności siebie i prawidłowej postawy ciała, które zostaną z Tobą także poza parkietem.

LATINO SOLO - ekspresja, dynamika i życie – tak w skrócie można opisać tańce latynoamerykańskie. Poznaj energiczną cha chę, gorącą sambę, skocznego jive’a, czy zmysłową rumbę. Przy nutach żywiołowej i rytmicznej muzyki latino odkryjesz w sobie duszę Tancerki, zwiększysz swoją świadomość ciała i pewność siebie.

BALET, STRETCHING & BARRE-AU-SOL - zajęcia dla wszystkich miłośników klasyki. Nauczysz się tutaj podstaw baletu, zwiększysz swoje zakresy i popracujesz na elastycznością ciała. Trening wzbogacony jest o elementy barre-au-sol, który poprzez ćwiczenia wzmacniające i ogólnorozwojowe wspaniale uzupełnia lekcje baletu i stretchingu.

TANIEC WSPÓŁCZESNY - taniec wywodzący się z baletu, dający jednak znacznie więcej swobody i przestrzeni dla wyrażania emocji tancerza, dla improwizacji i interpretacji muzyki. Zajęcia z tańca współczesnego są niezwykle rozwijające ruchowo. Nabędziesz większą świadomość ciała, poprawisz koordynację i rozciągnięcie mięśni, które pomogą Ci wytańczyć wszystko to, co gra w Twojej duszy.

TANIEC UŻYTKOWY DLA NARZECZONYCH - zajęcia skierowane do par, które wiedzą doskonale, że „do tanga, trzeba dwojga”, także jeśli razem z Twoją drugą połówką, pragniecie tworzyć zgrany duet zarówno w życiu, jak i na parkiecie, te zajęcia są właśnie dla Was. Nauczycie się prostych, a zarazem efektownych ruchów, które pomogą Wam z przyjemnością przetańczyć całe wesele i później każdy kolejny wspólny taniec.

 

Artykuł sponsorowany. 

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe