Opinie w Radiu Tczew 5.03: Zamarzł we własnym mieszkaniu, stacja kolejowa Tczew-Suchostrzygi i zmiany w Muzeum Stutthof

  • 6.03.2018, 13:57 (aktualizacja 08.03.2018 09:47)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Opinie w Radiu Tczew 5.03: Zamarzł we własnym mieszkaniu, stacja kolejowa Tczew-Suchostrzygi i zmiany w Muzeum Stutthof
Podziel się:
Oceń:
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 5 marca byli: Wojciech Stobba z Radia Gdańsk, Bartosz Listewnik z Tv Tetka Tczew i Jolanta Pobłocka z portalu tcz.pl.

59-latek prawdopodobnie zamarzł we własnym mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego w Tczewie. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz niedopełnienia obowiązków.

 

Rozumiem, że urzędnicy robią od A do B (...), trzymają się procedur (...). Czy kiedy w grę wchodzi ludzkie życie, nie powinniśmy jednak czegoś nagiąć, może zrobić czegoś więcej, by tę osobę uratować? (Wojciech Stobba, Radio Gdańsk)

Jest szansa, że powstanie stacja kolejowa Tczew-Suchostrzygi przy okazji modernizacji linii kolejowej Tczew-Chojnice. Ma być też przebudowany przystanek w Rokitkach Tczewskich. Wrócił pomysł rewitalizacji wąskotorówki na Żuławach. PKP zastanawia się także nad budową kolejnego toru do Gdańska:

Informacja o pomyśle budowy kolejnego toru do Gdańska mnie zbulwersowała (...).Ten tor już dawno temu powinien być. Była okazja by go zbudować kilka lat temu, kiedy były utrudnienia na tej trasie. (Bartosz Listewnik, Tv Tetka)

Muzeum Stutthof ma mieć nową nazwę. Ma być dodany człon "były niemiecki obóz koncentracyjny". Poza tym powstaje nowa ekspozycja, która ma być gotowa za dwa lata.

Do kogo tak naprawdę ta informacja o zmianie nazwy jest skierowana? Do nas, Polaków, mieszkańców tych ziem? My wiemy, że to Niemcy i wywołali wojnę i zabijali w obozach (Jolanta Pobłocka, tcz.pl)

Ostatni budżet obywatelski Tczewa wywołał sporo kontrowersji. Wręczenie upominków dla aktywnych społeczników było okazją do zebrania ich opinii o formule BO.

Czerwona gwiazda na pomniku - mogile żołnierzy radzieckich przy I Liceum Ogólnokształcącym - zostanie. Ustawa dekomunizacyjna nie obejmuje miejsc pamięci i cmentarzy.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie opublikowało nagranie z kobietami porzucającymi dziewięć szczeniąt. Z kolei w Grabinach Zameczku OTOZ Animals dotarł do kilkunastu gospodarstw, przy których w budach w fatalnym stanie przebywały marznące, zaniedbane psy. Właściciele dostali tydzień, by poprawić warunki zwierzętom. 

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Delfin UM
Delfin UM 8.03.2018, 16:40
Ojej, a gdzie red. Repiński? Mam nadzieję, że zrozumiał i się schował. Na zawsze.

Pozostałe