Wernisaż wystawy "Kręgosłup" w Starogardzkim Centrum Kultury

  • 14.09.2022, 08:03
  • SCK / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Wernisaż wystawy "Kręgosłup" w Starogardzkim Centrum Kultury źródło: Starogardzkie Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria A zapraszają na wernisaż wystawy pn. "Kręgosłup" Pracowni Rzeźby nr 1 Mariusza Białeckiego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Jak podają organizatorzy, Pracownia rzeźby nr 1 ma charakter otwarty, wielowymiarowy, wielokierunkowy, łączy różne przestrzenie sztuki.

 

Priorytetem kształcenia w pracowni rzeźby jest zindywidualizowane podejście do studenta z naciskiem na kreację, transformację formy, która nie opiera się jedynie na mimetycznym doświadczeniu studenta ale przede wszystkim na twórczym interpretowaniu, przesuwaniu granic i przekraczaniu konwencji, po to by student aktywnie mógł włączyć się we współczesną ikonosferę. Istotne jest uposażenie studenta w profesjonalne, klasyczne i współczesne środki wyrazu, które umożliwią mu eksplorowanie własnego potencjału, który w sposób świadomy wykorzysta w samodzielnej pracy.

- Starogardzkie Centrum Kultury

 

Wernisaż odbędzie się 16 września o godzinie 18:00.

SCK / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe