Dziewięć porzuconych maluchów szuka kochających domów

  • 6.03.2018, 13:52 (aktualizacja 06.03.2018 16:56)
  • Izabela Muczyńska, Radio Tczew
Dziewięć porzuconych maluchów szuka kochających domów OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę, 4 marca 2018 r., późnym wieczorem dwie kobiety podrzuciły pod bramę schroniska karton z dziewięcioma malutkimi szczeniakami i uciekły. Dzięki pomocy Internautów udało się namierzyć właścicielkę piesków oraz kobiety, które na jej polecenie, zostawiły szczeniaki.

Niedzielny wieczór pracownicy OTOZ Animals Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie zapamiętają na długo. Do schroniska przyszły dwie kobiety, które chciały zostawić tam dziewięć sześciotygodniowych szczeniaków. Niestety, jeden z podopiecznych schroniska  jest najprawdopodobniej chory na parwowirozę, co uniemożliwiało bezpieczny pobyt szczeniąt. Parwowiroza to choroba wirusowa, która może być dla niezaszczepionych maluszków, nawet śmiertelna!  Pracownicy schroniska poprosili kobiety o przetrzymanie szczeniaków przez jeszcze jedną dobę. Zaproponowali, że opublikują apel i znajdą im nowe domy w ekspresowym tempie, już następnego dnia. Tym samym, życie i zdrowie szczeniaków nie byłoby zagrożone. Kobiety były nieugięte i w arogancki sposób żądały od pracowników przyjęcia szczeniaków. Nie wysłuchały nawet próśb o dostarczenie matki szczeniąt, której mleko miałoby znaczący wpływ na wzrost odporności maluchów. Wściekłe kobiety opuściły teren schroniska wraz z kartonem szczeniaków.  Po kilku godzinach wróciły, zostawiły karton pod bramą i bez słowa uciekły.  Dzięki szybkiej reakcji na apel schroniska, zarówno kobiety jak i nieodpowiedzialna właścicielka, zostały namierzone. 

Więcej na ten temat mówi Joanna Sobaszkiewicz z tczewskiego schroniska: 

Właścicielka wyrzekła się wszelkich praw do suczki, która mieszkała z nimi od urodzenia. Cała dziewiątka przebywa z mamą w schronisku. Warto też wspomnieć, że schronisko już kiedyś pomogło właścicielce szczeniaków. 

Szczeniaki najprawdopodobniej będą gotowe do adopcji już w piątek. Wszyscy chętni mogą skontaktować się ze schroniskiem telefonicznie lub osobiście w piątek po godzinie 10. Do adopcji za dwa tygodnie będzie także gotowa matka szczeniaków, którą czeka kwarantanna i sterylizacja. Sunia ma około 7-8 lat i według relacji pracowników schroniska, jest niezwykle łagodną suczką. 

Sprawa porzuconych szczeniaków wzbudziła sporo kontrowersji. Wiele osób negowało zachowanie schroniska, które próbowało odnaleźć kobiety i wyciągnąć konsekwencje. Twierdzą, że kobiety nie są zwyrodnialcami i "tylko podrzuciły je do schroniska". Pracownicy oświadczają, że próbowali rozmawiać z kobietami i uchronić szczeniaki przed niebezpieczeństwem śmiertelnej choroby. W obecnej sytuacji, pobyt szczeniąt w schronisku bez dostępu do mleka matki, niósłby za sobą zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia piesków. Kobiety nie chciały współpracować ze schroniskiem, które poprosiło o dodatkową dobę. Nie wyrażały również chęci przywiezienia do schroniska matki szczeniąt, więc następnego dnia pracownicy zmuszeni byli pojechać do właścicielki osobiście. 

Schronisko wysłało dzisiaj do prokuratury powiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wszystkie trzy kobiety. Według ustawy o ochronie praw zwierząt, porzucenie jest formą znęcania się i mogą grozić za to nawet dwa lata pozbawienia wolności. 

Zachęcamy także do obejrzenia materiału Telewizji Tetka:

 

Izabela Muczyńska, Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Joanna
Joanna 6.03.2018, 17:47
Gratulacje za nagłośnienie sprawy!
Barbara
Barbara 6.03.2018, 15:22
Jak można dopuścić do niekontrolowanego rozmnażania swoich podopiecznych? Czy te kobiety nie wiedzą, co to sterylizacja i kastracja psów? Albo szukanie nowych domów szczeniakom? To się da zrobić przy odrobinie chęci. Po co biorą pod opiekę zwierzę, jeśli nie potrafią się nim zająć odpowiedzialnie? Mamy XXI wiek, a wciąż podstawy trzeba tłumaczyć?

Pozostałe