75 lat Harcerskiej Orkiestry Dętej! Jubileuszowy koncert 1 października

  • 15.09.2022, 11:25
  • CKiS Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
75 lat Harcerskiej Orkiestry Dętej! Jubileuszowy koncert 1 października fot. CKiS

Podziel się:

Oceń:

W tym roku Harcerska Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki obchodzi Jubileusz 75-lecia działalności.

Z okazji jubileuszu HOD a także Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Harcerskiej zapraszają mieszkańców Tczewa, a szczególnie byłych orkiestrantów do wspólnego świętowania. W intencji Harcerskiej Orkiestry Dętej zostanie także odprawiona msza św. w niedzielę, 25 września o godz. 12:30 w tczewskiej Farze.

Jubileuszowy koncert odbędzie się 1 października o godzinie 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki (ul. Kard. Wyszyńskiego 10). Wstęp jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w kasie CKiS od 15 września.

 

Harcerska Orkiestra Dęta

 

Jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.

Zespół ma charakter tzw. concert band czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.

 

Na czele

 

Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata. Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski. Zespół działa w strukturach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

CKiS Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe