Skowarcz: Mimo trwającej ponad dwie godziny reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, którego znaleziono w płonącym pustostanie [AKTUALIZACJA]

  • 7.03.2018, 10:55 (aktualizacja 07.03.2018 13:56)
  • Aleksandra Kęprowska
Skowarcz: Mimo trwającej ponad dwie godziny reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, którego znaleziono w płonącym pustostanie [AKTUALIZACJA] PSP Pruszcz Gdański
Podziel się:
Oceń:
Informacje o pożarze przekazała nam nasza słuchaczka, która przejeżdżała przez miejscowość.

 

GODZ. 12:40

Jak podaje straż pożarna mężczyzny nie udało się uratować.  

Kilka minut po godzinie 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pruszczu Gdańskim zgłoszony został pożar opuszczonego budynku miejscowości Skowarcz w gminie Pszczółki.

Osoba, która zauważyła pożar poinformowała, że obiektu czuć swąd spalenizny i przez okno widać prawdopodobnie ciało człowieka. Do działań zadysponowane zostały zastępy z KP PSP Pruszcz Gdański, OSP Łęgowo oraz OSP Pszczółki, policja oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia i sprawieniu linii gaśniczej dostali się do wnętrza obiektu skąd wydobyli ciało nieprzytomnego mężczyzny. Po stwierdzeniu braku oznak życiowych (braku tętna i oddechu) przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podłączając jednocześnie poszkodowanego do defibrylatora (AED). Po dwóch godzinach walki o życie poszkodowanego lekarz medycyny sądowej stwierdził zgon.

mł. bryg. Wojciech Wanat

Okoliczności, w których doszło do wybuchu pożaru, będzie teraz wyjaśniać biegły z zakresu pożarnictwa. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem może być zaprószenie ognia. Budynek był pustostanem, więc nie posiadał aktywnej instalacji gazowej ani elektrycznej.


GODZ. 10:40

Jak udało się nam dowiedzieć ogień pojawił się na terenie pustostanów w Skowarczu około godziny 10:00. Więcej na ten temat mówi zastępca komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Wojciech Wanat ze Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim:

 

Służby medyczne walczą o życie mężczyzny, który przebywał na terenie budynku. Więcej na ten temat na naszej antenie.

(fot. PSP Pruszcz Gdański)

 

 

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe